Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn w roku 2023-III postępowanie
Referenznummer der Bekanntmachung: SA.270.24.2022.PO
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn w roku 2023r .Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: od dnia podpisania umowy do 31.12.2023 r.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn -leśnictwo Dąbrowa , Kębłowo w roku 2023. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1.7. - planowany rozmiar prac ,Załącznik nr 2.2.7- szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji, Załącznik nr 2.3.1.1 – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna, Załącznik nr 2.3.2.1 – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie , Załącznik nr 2.3.3.1 – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna , Załącznik nr 2.3.4.1 – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki , Załącznik nr 2.3.5.1 – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego, Załącznik nr 2.3.6.1 – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał).Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się:
Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych wraz ze zmianami wprowadzonymi decyzjami zmieniającymi;
Załącznik nr 3.2. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze przyjęty decyzją nr 85 Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych z dnia 28.07.2022 r. w sprawie _ w sprawie ustalenia regionalnego standardu technologii wykonawstwa i odbioru prac.
Określony Załączniku nr. 3.1. do SWZ i w Załączniku nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ i w Załącznika nr 3.2. do SWZ nie stosuje się .Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia