Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 68384-2023
Rumänien-Timișoara: Schweißvorrichtungen
2023/S 025-068384
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achizitia de active corporale pentru CD: aparatura, instrumente, echipamente pentru cercetare; si active necorporale pentru CD: pachete software, aplicatii informatice si licente - Proiect „INFRASTRUCTURA PENTRU CERCETARE DE EXCELENTA IN SUDARE”, Cod SMIS 2014+: 126084
Referenznummer der Bekanntmachung: 3041226_2022_PAAPD1358583
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
42662000 Schweißvorrichtungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Lotul nr. 1 Echipament debitare cu jet de apa si abraziv
Lotul nr. 2 Echipamente si sisteme pentru sudare cu ultrasunete materiale polimerice
Lotul nr. 3 Echipamente pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice
Lotul nr. 4 Server
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor - 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Termenul de raspuns al autoritatii la solicitarile de clarificare / informatii suplimentare - in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 2 861 086.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 4
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 4
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
51500000 Installation von Maschinen und Geräten
80500000 Ausbildung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
LOT 3: Echipamente pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice
Buget estimat LOT 3: 1.109.214 Lei (valoare fara TVA)
Denumire produs:
1. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice - 1 buc.
2. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice - 1 buc.
3. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice - 1 buc.
4. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice - 1 buc.
5. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale metalice - 1 buc.
Termen de livrare LOT 3: maxim 3 luni de la semnarea contractului, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului – 31.12.2023
Specificatiile tehnice solicitate sunt cuprinse in caietul de sarcini.
Los-Nr.: 4
48820000 Server
LOT 4: Server
Buget estimat LOT 4: 99.017 Lei (valoare fara TVA)
Denumire produs: Server - 1 buc.
Termen de livrare LOT 4: maxim 6 luni de la semnarea contractului, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului – 31.12.2023
Lotul 1: Echipament debitare cu jet de apa si abraziv
Los-Nr.: 1
42600000 Werkzeugmaschinen
LOT 1: Echipament debitare cu jet de apa si abraziv
Buget estimat LOT 1: 622.937 Lei (valoare fara TVA)
Denumire produs: Echipament debitare cu jet de apa si abraziv - 1 buc
Termen de livrare LOT 1: maxim 6 luni de la semnarea contractului, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului - 31.12.2023
Los-Nr.: 2
LOT 2: Echipamente si sisteme pentru sudare cu ultrasunete materiale polimerice
Buget estimat LOT 2: 1.029.918Lei (valoare fara TVA)
Denumire produse:
1. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale polimerice - 1 buc
2. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale polimerice - 1 buc
3. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale polimerice - 1 buc
4. Echipament pentru sudare cu ultrasunete materiale polimerice - 1 buc
5. Echipament portabil de sudare cu ultrasunete - 1 buc
Termen de livrare LOT 2: maxim 3 luni de la semnarea contractului, dar nu mai tarziu de data de incheiere a proiectului - 31.12.2023.