Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 68398-2023
Polen-Białystok: Dienstleistungen für medizinische Abfälle
2023/S 025-068398
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Usługa odbioru, transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem oraz unieszkodliwieniem odpadów med.
Referenznummer der Bekanntmachung: PN-55/22/24
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90524000 Dienstleistungen für medizinische Abfälle
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Usługa odbioru, transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem oraz unieszkodliwieniem odpadów medycznych z podgrupy 1801
(kod 180102*, 180103*, 180104*, 180106*, 180108*, 180109, 180182*)"
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem oraz unieszkodliwienia odpadów medycznych z podgrupy 1801 (kod 180102*, 180103*, 180104*, 180106*, 180108*, 180109, 180182*)" od Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku, ul. J. Waszyngtona 17, zwanego dalej Zamawiającym.
2. Nazwa i kod określony we Wspólnym Słowniku Zamówień:
90524000-6 Usługi w zakresie odpadów medycznych
3. Przewidywana średnia miesięczna ilość odpadów wynosi ok. 10 761,92 kg, tj. ok. 129 143,00 kg w skali 12 miesięcy. Z uwagi na szacunkowe określenie ilości przedmiotu zamówienia, może ona ulec zmniejszeniu, w zależności od potrzeb Zamawiającego.
4. Orientacyjne ilości odpadów w skali 12 miesięcy z podziałem na poszczególne kody:
180102* - 156 kg
180103* - 103295 kg
180104* - 24394 kg
180106* - 110 kg
180108* - 900 kg
180109 - 8 kg
180182* - 280 kg
5. Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności:
" Odbiór odpadów 3 razy w tygodniu (w sytuacjach wyjątkowych 4 razy w tygodniu) w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 7:00-9:00 lub 13:30-15:00 i w okresie świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy nie rzadziej niż raz na 72 godz.
" Odbiór i unieszkodliwienie produktów leczniczych, którym upłynął termin ważności, zawierających środki odurzające, substancje psychotropowe i prekursory grupy IR w obecności osób odpowiedzialnych ze strony Wykonawcy.
" Ważenie odpadów oraz ich załadunek.
" Posiadanie wagi z aktualną legalizacją. Legalizacja wagi musi być ważna przez cały okres trwania umowy.
" Odbiór odpadów medycznych każdorazowo potwierdzony kartami przekazania odpadów
" Wykonawca będzie potwierdzał przyjęcie odpadów przy użyciu systemu elektronicznego BDO (Baza Danych
Odpadowych)
" Zapisy prowadzone w Karcie przekazania odpadów będą podstawą do wystawienia faktury VAT za wykonanie usługi.
" Transport odpadów w sposób zabezpieczający przed ryzykiem zanieczyszczenia środowiska, narażenia na zakażenie oraz zgodnie z zachowaniem przepisów ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o przewozie towarów niebezpiecznych (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 154.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ.