Vapaaehtoista ennakkoavoimuutta (ex ante) koskeva ilmoitus
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen/-yksikkö
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79421000 Projektinjohtopalvelut, muut kuin rakennusurakoita koskevat
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kohteena on taloushallinnon ja sijoitustoiminnan projekteihin liittyvä konsultointi tarpeen mukaan joko asiantuntijan tai projektipäällikön roolissa. Valitun toimittajan kanssa solmitaan puitesopimus palveluiden tuottamisesta.
Projektikonsultoinnin tehtäviin kuuluvat mm. Tilaajan projektipäällikkönä toimiminen, prosessijohtamiseen liittyvät tehtävät, kuten muun muassa prosessien nopeuttamiseen ja laadun parantamiseen liittyvät tehtävät esim. automatiikkaa ja digitalisaatiota hyödyntämällä, raportointia kehittämällä tai toimintatapoja muuttamalla sekä taloushallinnon tietojärjestelmiä koskeviin projekteihin liittyvät tehtävät. Tämän lisäksi projektikonsultointi voi pitää sisällään myös taloushallinnon substanssiasiantuntijana toimimista projekteissa projektia tukevissa rooleissa.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79412000 Talousjohdon konsulttipalvelut
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
72212442 Taloushalllinto-ohjelmistojen kehittämispalvelut
72224000 Projektinjohtoa koskevat konsulttipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: