Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 68459-2023
Rumänien-Zărnești: Medizinische Geräte
2023/S 025-068459
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achizitie echipamente medicale de specialitate, in cadrul proiectului Dotare Ambulatoriu Spital orasenesc Dr.Caius Tiberiu Sparchez cu aparatura medicala si mobilier, SMIS 126360
Referenznummer der Bekanntmachung: 4646897/2022_PAAP Proiect_7
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33100000 Medizinische Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul contractului il reprezinta Achizitia de echipamente medicale, in cadrul proiectului Dotare Ambulatoriu Spital orasenesc Dr. Caius Tiberiu Spârchez cu aparatura medicala si mobilier, SMIS 126360, in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Achizitionarea de dotari este formata din urmatoarele echipamente, organizate pe loturi:
Lot 1 – Echipamente Fizioterapie – Valoare estimata: 603.266,43 lei fara TVA;
Lot 2 – Echipamente Kinetoterapie – Valoare estimata: 34.005,84 lei fara TVA;
Lot 3 – Dotari medicale specifice – Valoare estimata: 91.162,19 lei fara TVA;
Lot 4 – Echipamente medicale – Valoare estimata: 8.312,82 lei fara TVA;
Lot 5 – Consumabile facoemulsificator – Valoare estimata: 25.681,83 lei fara TVA;
Lot 6 – Instrumentar – Valoare estimata: 42.826,35 lei fara TVA;
Lot 7 – Instrumentar ORL – Valoare estimata: 764,75 lei fara TVA;
Lot 8 – Echipamente pentru Cabinet Chirurgie – Valoare estimata: 76.906,76 lei fara TVA.
Valoare estimata totala fara TVA: 882.926,97 lei fara TVA.
Echipamentele care se vor achizitiona, precum si cantitatile aferente acestora sunt conform caietului de sarcini.
Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 882 926.97 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 8
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 8
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Nu
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Consumabile facoemulsificator
Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Obiectul contractului il reprezinta Achizitia de echipamente medicale, in cadrul proiectului Dotare Ambulatoriu Spital orasenesc Dr. Caius Tiberiu Spârchez cu aparatura medicala si mobilier, SMIS 126360,Lot 5- Consumbile facoemulsificator, in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Instrumentar
Los-Nr.: 6
33169000 Chirurgische Instrumente
33162200 OP-Instrumente
Obiectul contractului il reprezinta Achizitia de echipamente medicale, in cadrul proiectului Dotare Ambulatoriu Spital orasenesc Dr. Caius Tiberiu Spârchez cu aparatura medicala si mobilier, SMIS 126360, Lot 6- Instrumentar, in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Echipamente Fizioterapie
Los-Nr.: 1
33150000 Geräte für die Strahlentherapie, Mechanotherapie, Elektrotherapie und Physiotherapie
33158200 Ausrüstung für Elektrotherapie
33158400 Anlage für mechanische Therapie
33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Obiectul contractului il reprezinta Achizitia de echipamente medicale, in cadrul proiectului Dotare Ambulatoriu Spital orasenesc Dr. Caius Tiberiu Spârchez cu aparatura medicala si mobilier, SMIS 126360,Lot 1- Echipamente Fizioterapie, in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Instrumentar ORL
Los-Nr.: 7
Obiectul contractului il reprezinta Achizitia de echipamente medicale, in cadrul proiectului Dotare Ambulatoriu Spital orasenesc Dr. Caius Tiberiu Spârchez cu aparatura medicala si mobilier, SMIS 126360, Lot 7- Instrumentar ORL, in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Echipamente medicale
Los-Nr.: 4
33167000 OP-Beleuchtung
33124110 Diagnostiksysteme
35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung
42999100 Staubsauger, nicht für den Hausgebrauch
Obiectul contractului il reprezinta Achizitia de echipamente medicale, in cadrul proiectului Dotare Ambulatoriu Spital orasenesc Dr. Caius Tiberiu Spârchez cu aparatura medicala si mobilier, SMIS 126360,Lot 4- Echipamente medicale in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Dotari medicale specifice
Los-Nr.: 3
33192200 Medizinische Tische
Obiectul contractului il reprezinta Achizitia de echipamente medicale, in cadrul proiectului Dotare Ambulatoriu Spital orasenesc Dr. Caius Tiberiu Spârchez cu aparatura medicala si mobilier, SMIS 126360, Lot 3- Dotari medicale specifice,in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Echipamente pentru Cabinet Chirurgie
Los-Nr.: 8
33124130 Diagnostische Ausstattung
Obiectul contractului il reprezinta Achizitia de echipamente medicale, in cadrul proiectului Dotare Ambulatoriu Spital orasenesc Dr. Caius Tiberiu Spârchez cu aparatura medicala si mobilier, SMIS 126360, Lotul 8- Echipamente pentru cabinet chirurgie, in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Echipamente Kinetoterapie
Los-Nr.: 2
33155000 Ausrüstung für Physiotherapie
37420000 Ausrüstungen für Turnhallen
Obiectul contractului il reprezinta Achizitia de echipamente medicale, in cadrul proiectului Dotare Ambulatoriu Spital orasenesc Dr. Caius Tiberiu Spârchez cu aparatura medicala si mobilier, SMIS 126360,Lot 2- Echipamente Kinteotrapie, in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini.