Diese Bekanntmachung dient nur der Vorinformation
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kiinteistöhuollon ja siivouksen hankinta
II.1.2)CPV-Code Hauptteil70330000 Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena tulee olemaan kiinteistöhuollon ja siivouksen palvelu, missä on kaksi osahankintaa (Osa 1. Eteläinen lohko ja Osa 2. Pohjoinen lohko).
Neuvotteluvaiheeseen tultaisiin valitsemaan enintään 6 tarjoajaa.
Tilaaja tavoitteena on kehittää sopimusmallia ja siihen liittyviä maksuperusteita sekä kannustimia.
Sopimuskausi on arviolta 4 - 6 vuotta ja lisäksi mahdollisesti 2 vuoden optio.
Hankinta tullaan toteuttamaan neuvottelumenettelyllä.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90910000 Reinigungsdienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Eteläinen lohko sisältää n. 90 kiinteistöä (rivi- ja kerrostaloja). Huoneistoja on n. 1700 kpl.
Alue sijaitsee pääosin valtatie 6:n eteläpuolella.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
Pohjoinen lohko sisältää 74 kiinteistöä (rivi- ja kerrostaloja sekä palvelutaloja). Huoneistoja on 1700 kpl.
Alue sijaitsee pääosin valtatie 6:n pohjoispuolella.