Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: HEM 2022/00278
II.1.2)CPV-Code Hauptteil44211100 Mobile, modulare Containergebäude
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Dynamiskt inköpssystem för att täcka HEM:s behov av kontorspaviljonger.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)44211000 Vorgefertigte Gebäude
44211100 Mobile, modulare Containergebäude
45212600 Bau von Pavillons
45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen
45223820 Fertigbauelemente und -teile
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Huvudsaklig CPV-kod 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44211000 Monteringshus, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45212600 Byggnation av paviljong, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45223820 Prefabricerade delar och komponenter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen