Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ateria- ja ruokakuljetuspalvelun hankinta Vantaan Tilapalvelut Vantti Oy:lle
Referenznummer der Bekanntmachung: 8868/02.09.01.02/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Vantaan kaupungin hankinta pyysi tarjouksia ateria- ja ruokakuljetuspalvelusta Vantaan Tilapalvelut Vantti Oy:lle.
Tarjouskilpailun perusteella palveluun valittiin yksi toimittaja.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Tällä hankinnalla valittiin toimittaja ateria- ja ruokien kuljetuspalveluun.
Hankinta koski kuljetusten hoitamista lain vaatimien lupien nojalla. Valittu sopimustoimittaja noudattaa voimassa olevaa lainsäädäntöä ja niiden perusteella annettuja asetuksia mm. turvallisuusjärjestelyistä, tieliikenteen sosiaalilainsäädännön miehistöä, ajoaikoja, taukoja ja lepoaikoja koskevia Euroopan parlamentin ja neuvoston asetuksen EY nro 561/2006 säädöksiä ja määräyksiä sekä Tilaajan antamia ohjeita.