Valoarea estimată a contractului de servicii a fost calculată conform regulilor prevăzute la Cap. I. Secţiunea a 4-a, paragraful 3 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice
Conform Referatului de necesitate nr. 20216 din data de 05.09.2022 și a notei de calcul valoarea estimate totala a contractului de servicii este de 2.195.000,00 lei, fără TVA compusă din:
1.Pachet licențe sistem integrat de management al serviciilor sociale, arhiva electronica, numar nelimitat de documente/dimensiune gestionate sau de utilizatori – 297.000.00 lei fără TVA, format din :
- Licență sistem de management de caz si gestiune activitati de asistenta sociala - 165.000,00 lei fără TVA
- Licenta sistem de management documente (DMS) pentru gestionarea arhivei electronice si a documentelor , registraturii si arhivei electronice ( nr nelimitat de documente/ dimensiune gestionate sau de utilizatori) - 132.000,00 fără TVA
2. Pachet licențe infrastructură software: sistem de monitorizare infrastructura si incidente de securitate, sistem de operare, sistem baze de date – 125.000,00 lei fără TVA
3. Pachet de echipamente IT necesare utilizării sistemului de către personalul Solicitantului: 12 tablete pentru evaluari din teren, realizate on-line, 2 calculatoare cu monitori si scaner profesional pentru incarcarea documentelor in arhiva electronica – 38.000,00 lei fără TVA