Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Dienstleistungen - 68607-2023
Griechenland-Athen: Datenbankdienste
2023/S 025-068607
Zuschlagsbekanntmachung – Konzession
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΙΟΥΧΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΒΑΣΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ (ΕΒΔΑΦ) ΚΑΙ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΥΤΗΣ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 5 ΕΤΩΝ
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
72320000 Datenbankdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η Ανάπτυξη, Εγκατάσταση και Συντήρηση της Εθνικής Βάσης Δεδομένων Αναφοράς για τη Φορητότητα (ΕΒΔΑΦ), καθώς και η Λειτουργία και Διαχείριση αυτής για χρονικό διάστημα 5 (πέντε) ετών
Η παρούσα σύμβαση περιλαμβάνει:
A. Την υλοποίηση (ανάπτυξη και εγκατάσταση) της ΕΒΔΑΦ, σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές και το χρονοδιάγραμμα υλοποίησης της παρούσας Διακήρυξης (Υποέργο Α),
B. Τη λειτουργία και διαχείριση της ΕΒΔΑΦ (συμπεριλαμβανομένης της αναγκαίας συντήρησης αυτής) για συνεχές χρονικό διάστημα 5 (πέντε) ετών (Υποέργο Β).
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 5 200 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Diese Konzession ist in Lose aufgeteilt: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η Ανάπτυξη, Εγκατάσταση και Συντήρηση της Εθνικής Βάσης Δεδομένων Αναφοράς για τη Φορητότητα (ΕΒΔΑΦ), καθώς και η Λειτουργία και Διαχείριση αυτής για χρονικό διάστημα 5 (πέντε) ετών (εφεξής αναφέρεται ως «Έργο»).
Το χρονικό διάστημα των 5 ετών μετά την υλοποίηση της ΕΒΔΑΦ και έως το πέρας της σύμβασης ορίζεται ως η Περίοδος Λειτουργίας και Διαχείρισης, κατά την οποία ο Παραχωρησιούχος θα έχει την πλήρη ευθύνη για τη λειτουργία και διαχείριση και θα μεριμνά για την καλή λειτουργία του Έργου με δαπάνες του. Το εν λόγω χρονικό διάστημα ξεκινά μετά από την ολοκλήρωση των δοκιμών αποδοχής του Έργου και την ενημέρωση της ΕΒΔΑΦ με όλα τα υπάρχοντα στοιχεία, σύμφωνα με το Χρονοδιάγραμμα Υλοποίησης στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ V.
Η Περίοδος Λειτουργίας και Διαχείρισης δύναται να παραταθεί για επιπλέον 2.5 (δυόμιση) έτη.
Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης για το συνολικό διάστημα των 5+2.5 ετών ανέρχεται στο ποσό των € 6,448,000 συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24 % (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: € 5,200,000 ΦΠΑ : € 1,248,000).
Κατά την Περίοδο Λειτουργίας και Διαχείρισης ο Παραχωρησιούχος θα έχει την υποχρέωση να λειτουργεί και να διαχειρίζεται το Έργο (την ΕΒΔΑΦ), και το δικαίωμα να χρεώνει τους συνδεδεμένους με την ΕΒΔΑΦ παρόχους ηλεκτρονικών επικοινωνιών τέλη για τις παρεχόμενες υπηρεσίες φορητότητας, με τους όρους / περιορισμούς του Παραρτήματος Ι και αποκλειστικά για το χρονικό διάστημα της Περιόδου Λειτουργίας και Διαχείρισης.
Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Πάραρτημα Ι της διακήρυξης.
Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής.