Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
HANK Henkilöstön osaamisen kehittämisen palvelut
II.1.2)CPV-Code Hauptteil80511000 Ausbildung des Personals
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on Jyväskylän kaupungin henkilöstöön kuuluvien esimiesten ja työyhteisöjen osaamisen kehittämisen palvelut. Hankintaa ei ole jaettu osiin, sillä jakaminen ei palvelun luonteen vuoksi ole tarkoituksenmukaista eikä jaosta saada selkeää. Sen sijaan poolista tehdään melko suuri, jotta saadaan laaja-alainen asiantuntijuus turvattua.
Palveluiden hankinta voidaan toteuttaa joko henkilöstöhallinnon tai työyksiköiden esimiesten hankkimana tilanteissa, joissa on havaittu kehittämistarvetta. Tuleva hankinta koskee kaikkia Jyväskylän kaupungin toimialoja ja liikelaitoksia.
Tarjouskilpailulla muodostetaan 15 yrityksen/toimijan pooli, tai useamman, mikäli mukaan ei saada vähintään 25 valmentajaa. Jos soveltuvia tarjouksia on vähemmän kuin 15, valitaan kaikki soveltuvat tarjoukset. Jotta turvataan pientenkin toimijoiden pääseminen hankintaan mukaan, rinnakkaisia tarjouksia ei hyväksytä, ja yksi yritys/toimija voi tarjota 1-3 asiantuntijaa pooliin.
Lisätiedot hankinnan kohteesta tarjouspyynnöstä ja sen liitteistä.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: