II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:Număr de referinţă: 254058920223
II.1.2)Cod CPV principal33140000 Consumabile medicale
II.1.4)Descriere succintă:
Acord-cadru furnizare consumabile medicale conf fisei de date si caietului de sarcini.Conform art.161dinL.98/2016 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /inf.suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunere ofertelor in anuntul de participare.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Bandaj (fase) elastic cu clip
Lot nr.: 18
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141113 Bandaje
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cantitatile min./ max.acord cadru sunt in caietul de sarcini & frecventa contr.subsesv. estimate cu cant.min/max ce urmeaza a fi achizitionate pe durata intregului acord cadru se gasesc in anexa atasata ca doc.in F.D. SICAP
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33198200 Săculeţe sau plicuri din hârtie pentru sterilizare
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)18424000 Mănuşi
Fir Polypropilena monofilament oftalmologie
Lot nr.: 26
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141121 Suturi chirurgicale
Plasturi recoltare si post injectie
Lot nr.: 4
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141112 Plasturi
Carduri duble pentru indentificarea grupelor sanguine, SERAFOL ABO+D, Kit cu 50 carduri/cartele, cu folii adezive si betisoae omogenizatoare incluse
Lot nr.: 61
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33124130 Accesorii de diagnosticare
Ace anestezie plexala ( Stimuplex ultra 360º, 20 G )
Lot nr.: 76
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141321 Ace de anestezie
Campuri chirurgie 75 x 90 cm, sterile, autoadezive, trilaminate, fara orificiu
Lot nr.: 65
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)39518200 Cearşafuri pentru săli de operaţie
Accesorii pentru aparat Bubble CPAP ( nou nascuti )
Lot nr.: 55
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33157000 Oxigenoterapie şi asistenţă respiratorie
Vacutainer din plastic 6 ml biochimie - dop rosu cu clot activator , etichetate
Lot nr.: 44
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141300 Dispozitive de puncţie venoasă şi de prelevare de sânge
Vata ortopedica ( bandaje ortopedice de captusire )
Lot nr.: 17
Fir chirurgical Nylon nr 5/0 - 10/0, 30 cm, 3/8 spatulat 6,4 cm oftalmo
Lot nr.: 27
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)22993100 Hârtie sau carton fotosensibile
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141200 Catetere
Hidrogel in seringa 15 ml
Lot nr.: 8
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141310 Seringi
Bratari de identificare transfer termic adult, compatibil cu imprimante termice alimentate cu role
Lot nr.: 9
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)22455100 Brăţară de identitate
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33157110 Mască de oxigen
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)42122419 Pompe pentru perfuzii
Cearceaf tip husa, cu elastic pentru fixare la toate cele 4 colturi, 210 x 100cm
Lot nr.: 82
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33770000 Articole de hârtie pentru uz sanitar
Hartie crep de impachetat ( impachetata alternativ in doua culori ) pentru sterilizare
Lot nr.: 60
Tampoane hemostatice tip Merocel
Lot nr.: 31
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141116 Tampoane şi comprese
Folii izolante pentru arsi, 160cm x 220cm
Lot nr.: 70
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33192150 Paturi speciale pentru terapie
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)32354110 Filme pentru radiografii
Set campuri pentru chirurgie general, sterile
Lot nr.: 64
Kit masca oxigen Venturi ajustabila ( masca oxigen, tub gofrat, regulator de debit si tub penru conectarea la oxigen )
Lot nr.: 53
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141720 Dispozitive ortopedice ajutătoare
Leucoplast (banda adeziva), suport hartie 25mm x 5m
Lot nr.: 10
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141111 Bandaje adezive
Ceara hemostatica de oase 2,5 gr.
Lot nr.: 30
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141125 Material pentru suturi chirurgicale
Comprese din poliuretan cu hidrogel pentru arsuri
Lot nr.: 79
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141110 Pansamente
Trusa de transfuzie sange cu filtru si ac de plastic, cu LUER - LOCK, sterila, ambalat indivizibil...
Lot nr.: 14
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33194120 Articole pentru perfuzii
Set punctie Pigtail pentru punctie vezicala suprapubiana
Lot nr.: 73
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33181500 Consumabile de uz renal
Pansamente oculare adezive ( adult si copii )
Lot nr.: 33
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141119 Comprese
Carlige pentru stabilizarea capsulei
Lot nr.: 85
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33140000 Consumabile medicale
4 Cantitatile min./ max.acord cadru sunt in caietul de sarcini & frecventa contr.subsesv. estimate cu cant.min/max ce urmeaza a fi achizitionate pe durata intregului acord cadru se gasesc in anexa atasata ca doc.in F.D. SICAP
Set aspiratie cu maner tip Yankauer si tub aspiratie lungime 360 cm, steril
Lot nr.: 49
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141642 Accesorii de drenaj
Periuta cervicala tip Bradut
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33100000 Echipamente medicale
Lame bisturiu, nr. 10 - 24 montura standard
Lot nr.: 41
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)42113172 Lame
Tub pentru traheostomie nr. 7, 8, 9, steril
Lot nr.: 67
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33700000 Produse de îngrijire personală
Spatule linguale/bucale de unica folosinta, din lemn, sterile ambalate individual
Lot nr.: 6
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33131171 Spatule dentare
Accesorii pt electrocauterul Bowa
Lot nr.: 23
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33160000 Tehnici operatorii
Circuit de anestezie cu balon de 2l
Lot nr.: 80
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33171100 Instrumente pentru anestezie
Trusa perfuzor cu filtru si ac plastic, cu LUER - LOCK, steril, ambalat indivizibil
Lot nr.: 13
Banda adeziva din netesut, tip Omnifix
Lot nr.: 20
Cateter vezical de u.f., tip Tiemann cu varf colorat Ch 12, 14, 16, 18, 20
Lot nr.: 71
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141240 Accesorii pentru cateter
Pulbere hemostatica resorbabila 100%colagen bovin, 1g
Lot nr.: 88
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141127 Hemostatice absorbabile
Bratari identificare mame si nou nascuti ( diverse culori )
Lot nr.: 1
Oferta se dep./lot respect.cant./caract & conditiile.produs.conf.caiet de sarcini.In cazul care se constata ca ofert.admisib.clasate pe primele 5 locuri au preturi egale A.C.va solicita reofert.pt.departajare fara sa afecteze pozitiile superioare in clasament.subs.trimestriale Precizam (cant.min si max)&(valori min.si max) a celui mai mare ctr.subsecv/lot.(24 luni) trimestriale.
Detaliat in Anexa atsata ca document in F.D.Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”
Pansament Hemostatic resorbabil tip Surgicell din celuloza oxidata regenerata
Lot nr.: 32
Paturi pentru incalzire pacienti adulti si copii, pentru intreg corpul, compatibile cu aparatul de incalzit SNUGGLE WARM
Lot nr.: 77
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33171200 Instrumente pentru reanimare
Pachet CD si DVD compatibil cu Robot Primera 4201
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)30234400 Discuri digitale polivalente (DVD-uri)
Canule rectale, L = 24 cm, Ch 18 - Ch 30, pentru irigator, sterile
Lot nr.: 36
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141220 Canule
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33793000 Sticlărie pentru laborator
Trusa perfuzie citostatice sterile, ambalat indivizibil
Lot nr.: 15
Set cateter venos central cu 2 si 3 lumene, steril
Lot nr.: 46
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141624 Truse de administrare
Scutece ( pampers) ingrijire bolnavi critici marimile M, L, XL
Lot nr.: 63
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33751000 Scutece de unică folosinţă
Cearceaf examinare in rola 60cm x 50m, 2 straturi ( film+plastic/hartie )
Lot nr.: 66
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33198000 Articole din hârtie pentru spitale
Fir Polyglicolic Acid (PGA)
Lot nr.: 28
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33692000 Soluţii medicamentoase
Cateter cu camera implantabila si ace pentru camera
Lot nr.: 34
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141641 Sonde
Sistem drenaj rigid cu presiune negativa capacitate 450 ml FG14, FG16, FG18, steril
Lot nr.: 51
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)44163112 Sisteme de drenaj
Bisturiu side port 20 G angulat 1,2mm oftalmologic
Lot nr.: 83
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141411 Scalpele şi lame
Set nefrostomie pentru tehnica dintr un singur pas
Lot nr.: 75
Set cateter cu balon pentru punctie vezicala suprapubiana
Lot nr.: 74
Sonda aspiratie cu circuit inchis, 72 ore
Lot nr.: 68
Leucoplast (banda adeziva), suport plastic transparent, rola, 25mm x 5m
Lot nr.: 12
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)19640000 Saci şi pungi din polietilenă pentru deşeuri
Stilet/Mandren pentru intubare sonda endotraheala Ch 6,5 - CH 16, sterila de u.f.
Lot nr.: 50
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33192500 Eprubete
Etichete termice 40x24 mm
Lot nr.: 7
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)30192800 Etichete autocolante
Ace punctie sternala osteo - medulara 14 G - 18 G - 70 mm
Lot nr.: 40
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141323 Ace de biopsie
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141320 Ace medicale
Comprese sterile 10 cm/10 cm x 50 buc
Lot nr.: 16
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141118 Comprese de tifon
Fir Polypropilena monofilament chirurgie
Lot nr.: 25
Electrozi de defibrilare pentru aparatul corpulus 3 - adult, copii
Lot nr.: 90
Robient transfer solutii cu 3 cai, steril, fara tub de extensie
Lot nr.: 43
Cateter toracic cu trocar pentru drenaj CH20, 22, 24
Lot nr.: 48
Leucoplast (banda adeziva), suport matase 25mm x 5m
Lot nr.: 11
Canula pentru administrare oxigen, sterile, cu 2 cai, pentru adulti/copii
Lot nr.: 35
Canule aspiratie uterina / Canule tip Karman
Lot nr.: 37
Fire matase ( Black Braided Silk )
Lot nr.: 29
Lenjerie pat unica folosinta
Lot nr.: 89
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33772000 Articole de unică folosinţă din hârtie
Plosca u.f. 2000ml, pentru barbati si femei
Lot nr.: 81
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141000 Consumabile medicale nechimice de unică folosinţă şi consumabile hematologice