Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 11212645_2022_PAAPD1351614
II.1.2)CPV-Code Hauptteil66510000 Versicherungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Lot 1 Asigurare de raspundere civila auto RCA
Lot 2 Asigurare auto tip CASCO
Lot 3 Asigurare de raspundere civila aeroportuara
Lot 4 Asigurare raspundere civila manageriala
Lot 5 Asigurare de accidente angajati
Lot 6 Servicii de asigurare facultativa de incendiu si alte riscuri pentru bunuri si cladiri SN AIMKC SA
Lot 7 Asigurare autovehicule, autospeciale si utilaje utilizate in domeniul constructiilor, agriculturii si/sau in alte domenii de activitate.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lot 5 Asigurare accidente angajati
Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66512100 Unfallversicherungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Lot 5 Asigurare accidente angajati,
Cantitate maxima AC = 5 polițe de asigurare
Cantitate minimă AC = 4 polițe de asigurare
Cantitate minim/maxim CS = 1 polita asigurare pe an
Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite:
4-5 contracte subsecvente cu o valuare estimata :
minima de 16.000 lei respectiv maxima de 20.000 lei pentru LOT 5
Lot 4 Asigurare civila raspundere manageriala, 300.000-375.000 LEI
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66516500 Berufshaftplichtversicherungen
CANTITATE ESTIMATĂ ACORD CADRU/ CONTRACT SUBSECVENT
minima de 60.000 lei respectiv maxima de 75.000 lei, pentru LOT 4
Lot 2 Asigurare facultativa auto tip CASCO
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Cantitate maxima AC = 300 polițe de asigurare
Cantitate minimă AC = 200 polițe de asigurare
Cantitate maxima CS = 60 polițe de asigurare
Cantitate minimă CS = 40 polițe de asigurare
9-10 contracte subsecvente/an cu o valuare estimata :
Minima/subsecvent de 5.000 lei respectiv maxima/subsecvent de 50.000 lei, pentru LOT 2
Minima/an de 120.000 lei, respectiv maxima/an de 160.000 lei, pentru LOT 2
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66516200 Flugzeughaftpflichtversicherungen
minima de 250.000 lei, respectiv maxima de 350.000 lei, pentru LOT 3
Lot 6 Asigurare facultativa de incendiu si alte riscuri pentru bunuri si cladiri SN AIMKC SA
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66515200 Vermögensversicherungen
66513200 Bauwesenversicherungen
minima de 12.000 lei, respectiv maxima de 16.000 lei, pentru LOT 6
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Lot 1 - Asigurare de raspundere civila auto RCA
Cantitate maxima AC = 350 polite asigurări auto
Cantitate minimă AC = 200 polițe de asigurări auto
Cantitate maxima CS = 70 polițe de asigurări auto
Cantitate minimă CS = 40 polițe de asigurări auto
Minima/subsecvent de 5.000 lei respectiv maxima/subsecvent de 40.000 lei, pentru LOT 1
Minima/an de 100.000 lei respectiv maxima/an de 150.000 lei, pentru LOT 1
Lot 7 Asigurare autovehicule, autospeciale si utilaje utilizate in domeniul constructiilor, agriculturii si/sau in alte domenii de activitate
Los-Nr.: 7
66515200 Vermögensversicherungen
minima de 200.000 lei, respectiv maxima de 350.000 lei, pentru LOT 7