Supplies - 687953-2022
Poland-Chrzanów: Electricity
2022/S 238-687953
Contract award notice – utilities
Results of the procurement procedure
Supplies
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Wodociągów Chrzanowskich sp. z o.o. na okres 01.01 2023r.- 31.12.2023r
Reference number: PP-226-25/22
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca zakup energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (Dz. U. z 2020 r., poz. 833 z późn, zm.) dla obiektów Wodociągów Chrzanowskich Sp. z o.o. na okres 1.01.2023 do 31.12.2023. Planowany zakup energii elektrycznej na 2023 rok wynosi:6 220 MWh +/- 10%.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
65300000 Electricity distribution and related services
II.2.4)Description of the procurement:
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca zakup energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (Dz. U. z 2020 r., poz. 833 z późn, zm.) dla obiektów Wodociągów Chrzanowskich Sp. z o.o. na okres 1.01.2023 do 31.12.2023. Planowany zakup energii elektrycznej na 2023 rok wynosi: 6 220 MWh +/- 10%. 5.2. Zamawiający na podstawie art. 441 Pzp przewiduje możliwość prawa opcji. Realizacja prawa opcji nastąpi w przypadku zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej i posiadania środków finansowych na ten cel. Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać wielokrotnie. 5.3. Dla realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca musi mieć zawartą ważną umowę, tj. Generalną Umowę Dystrybucyjną z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (dalej : OSD), na podstawie której może prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do wszystkich wskazanych punktów poboru w załączniku nr 2 i 2a÷2e do niniejszego SWZ. 5.4. Przez punkty poboru, o których mowa w niniejszym SWZ, należy rozumieć punkty w sieci, do których OSD dostarcza energię elektryczną. 5.5. CPV – Wspólny Słownik Zamówień. Główny przedmiot : 09.31.00.00-5 Elektryczność 65.30.00.00-6 Przesył energii elektrycznej i podobne usługi 5.6. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2019 r., poz. 755, 730, 1435, 1495, 1517, 1520, 1556), ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2015 r., poz. 121) i ustawie Prawo zamówień publicznych. 5.7. Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia, w szczególności wykaz punktów poboru, do których będzie dostarczana energia elektryczna, zawarte są w załącznikach nr 2 i nr 2a÷2e. 5.8. Zamawiający przewiduje prawo opcji w zakresie ilości dostarczanej energii elektrycznej +/- 10%. 5.9. Zamawiający jest końcowym odbiorcą energii elektrycznej. 5.10.Zamawiający wytwarza energię elektryczną w małej instalacji (biogaz) - wpis MIOZE/URE00014/2015 oraz w mikroinstalacji (baterie PV). 5.11. Zamawiający na części obiektów z instalacjami PV ma status prosumenta. 5.12. Energia wytworzona w małej instalacji może być sprzedawana. 5.13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych; 5.14. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 5.15. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.