Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord-cadru de prestări servicii de transport aerian intern şi internaţional de pasageri, pe o perioadă de 4 ani
Referenznummer der Bekanntmachung: 4267095/2022/20/22
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60420000 Gelegenheitsflugverkehr
II.1.4)Kurze Beschreibung:
LOT 1 - Acord-cadru de prestări servicii de transport aerian, intern şi internaţional (pentru perioada 01.05.2022 – 30.04.2026), in vederea asigurării deplasărilor frecvente, pentru misiunile de relaţii internaţionale şi misiunile operative din străinătate şi din ţară.
Lotul 2 - Acord-cadru de prestări servicii de transport aerian, internaţional (pentru perioada 01.08.2022 – 31.07.2026) – ruta - București – Bruxelles si retur / Bruxelles – București si retur, in vederea asigurării deplasărilor frecvente, pentru misiunile de relaţii internaţionale şi misiunile operative din străinătate.
În măsura în care solicitările de clarificări sau informațiile suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut în anunțul de participare, respectiv cel mai târziu cu 18 zile înainte de data-limită de depunere a ofertelor, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau de informații suplimentare cel târziu in a 11-a zi înainte de termenul-limită pentru depunerea ofertelor stabilit în anunțul de participare.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de transport aerian, internaţional (pentru perioada 01.08.2022 – 31.07.2026) – ruta - București – Bruxelles si retur / Bruxelles – București si retur
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)60420000 Gelegenheitsflugverkehr
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
CANTITĂȚI / VALORI MINIME ȘI MAXIME ALE ACORDULUI CADRU
- Servicii de transport aerian, internaţional (pentru perioada 01.08.2022 – 31.07.2026) – ruta - București – Bruxelles si retur / Bruxelles – București si retur, cantitate minimă 100, cantitate maximă 2200
Valoare minimă estimată 173.219,00 lei fără TVA, Valoare maximă estimată 3.810.807,00 lei fără TVA.
CANTITĂȚI / VALORI MINIME / MAXIME ESTIMATE ALE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT
- Servicii de transport aerian, internaţional (pentru perioada 01.08.2022 – 31.07.2026) – ruta - București – Bruxelles si retur / Bruxelles – București si retur, cantitate minimă estimată 1, cantitate maximă estimată 350.
Valoare minimă estimată 1.732,19 lei fără TVA, Valoare maximă estimată 606.264,75 lei fără TVA.
Servicii de transport aerian, intern şi internaţional (pentru perioada 01.05.2022 – 30.04.2026)
Los-Nr.: 1
- Servicii de transport aerian, intern şi internaţional (pentru perioada 01.05.2022 – 30.04.2026) , cantitate minimă 100, cantitate maximă 2500
Valoare minimă estimată 350.000,00 lei fără TVA, Valoare maximă estimată 8.750.000,00 lei fără TVA.
- Servicii de transport aerian, intern şi internaţional (pentru perioada 01.05.2022 – 30.04.2026), cantitate minimă estimată 1, cantitate maximă estimată 50.
Valoare minimă estimată 3.500,00 lei fără TVA, Valoare maximă estimată 175.000,00 lei fără TVA.