Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 68856-2023
Polen-Łódź: Bauarbeiten
2023/S 025-068856
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Bauauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – Projekt 5 - Przebudowa Plac Komuny Paryskiej „Skwer Wiedźmina"
Referenznummer der Bekanntmachung: DSR-ZP-III.271.77.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
[numeracja zgodna z Zaproszeniem]
4.3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do Zaproszenia do negocjacji - Opis przedmiotu zamówienia, w projekcie budowlanym oraz Załączniku nr 2 do Zaproszenia do negocjacji – Wzór umowy.
4.4 Postępowanie jest realizowane w ramach projektu pn.: „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5” WND-RPLD.06.03.01-10-0001/17 Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
34930000 Seetechnische Ausrüstung
42122210 Hydraulikpumpenaggregate
45100000 Baureifmachung
45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten
45111200 Baureifmachung und Abräumung
45111250 Bodenproben
45111291 Erschließungsarbeiten
45111300 Abbauarbeiten
45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten
45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten
45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen
45210000 Bauleistungen im Hochbau
45211350 Bau von Mehrzweckgebäuden
45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen
45233200 Diverse Oberbauarbeiten
45236000 Oberbauarbeiten
45262700 Umbau von Gebäuden
45262800 Ausbau von Gebäuden
45300000 Bauinstallationsarbeiten
45330000 Installateurarbeiten
45332200 Wasserinstallationsarbeiten
45332300 Verlegen von Abwasserleitungen
45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen
45350000 Maschinentechnische Installationen
45400000 Baufertigstellung
45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
71520000 Bauaufsicht
71540000 Bauverwaltungsleistungen
77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
4.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę Placu Komuny Paryskiej – przebudowa ulicy Plac Komuny Paryskiej wraz z zagospodarowaniem terenu i przebudową infrastruktury technicznej.
4.2 W zakres prac wchodzić będą:
4.2.1 Zadanie polegające na przekształceniu istniejącego skweru Placu Komuny Paryskiej na Skwer Wiedźmina, obejmujące:
4.2.1.1 rozbiórkę elementów pieszych oraz utwardzeń
4.2.1.2 wykonaniu nowych ciągów pieszych
4.2.1.3 dostarczeniu oraz instalacji pawilonów tymczasowych wraz z wykonaniem przyłączy oraz wyposażeniu wnętrz
4.2.1.4 budowie konstrukcji wsporczych wraz z dostawą systemów podtrzymania życia roślin, nasadzeniem - zielone ściany
4.2.1.5 wykonaniu placu zabaw (dostawa urządzeń, wykonanie posadzki bezpiecznej, wykonaniu ogrodzenia)
4.2.1.6 wykonanie oświetlenia
4.2.1.7 dostarczenie oraz montaż elementów małej architektury – w tym instalacji / rzeźby stwora (tzw. Bazyliszek), zdrojów miejskich
4.2.1.8 wycinka zieleni, pielęgnacja oraz nowe nasadzenia realizowany w ramach Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi – Projekt 5.
4.5 Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2022 r., poz. 1510) tj. czynności osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia prace ogólnobudowlane, konstrukcyjne, instalacyjne, a także pielęgnacji zieleni w trakcie realizacji zamówienia.
4.6 Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia oraz sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do Zaproszenia do negocjacji i w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do Zaproszenia do negocjacji.
4.7 Na podstawie art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby wśród osób bezpośrednio uczestniczących w wykonaniu zamówienia na czas trwania Robót Budowlanych, była zatrudniona minimum 1 osoba bezrobotna zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 690) lub na podstawie właściwego dokumentu kierującego bezrobotnych do pracodawcy, wystawionego przez organ zajmujący się realizacją zadań z zakresu rynku pracy, określony w analogicznych przepisach państwa członkowskiego UE lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Sposób dokumentowania zatrudnienia tej osoby i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań oraz sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do Zaproszenia do negocjacji i w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do Zaproszenia do negocjacji.