II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Udbud af forsikringsprogram
II.1.2)CPV-Code Hauptteil66510000 Versicherungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Udbuddet omfatter CTR's forsikringsbehov for:
All Risk-, erhvervs/produktansvar-, arbejdsskade-, motorkøretøj-, entreprise-, ulykke-, rejse- og direktions/bestyrelsesansvarsforsikring.
Der indgåes særskilt aftale for hver forsikringstype.
”Udbuddet er omfattet af EU-direktiv 2014/25/EU (Forsyningsvirksomhedsdirektivet). Som udelukkelses- og udvælgelseskriterier anvendes de objektive regler og kriterier, der fremgår af udelukkelsesgrundene i artikel 57 i direktiv 2014/24/EU (Udbudsdirektivet) på de vilkår og betingelser, der er fastsat deri, jf. Forsyningsvirksomhedsdirektivets artikel 80.”
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Erhvervs/produktansvar - delaftale 2
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
66516000 Haftpflichtversicherungen
66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Forsikring af erhvervs- & prroduktansvar
Arbejdsskade - delaftale 3
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
Forsikring af arbejdsskade
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Forsikring af motorkøretøjer
Ulykkesforsikring - delaftale 6
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66512100 Unfallversicherungen
66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
Forsikring af kollektiv ulykke
Rejseforsikring - delaftale 7
Los-Nr.: 7
66512100 Unfallversicherungen
66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
66515200 Vermögensversicherungen
Forsikring af bl.a. Sygdom/hjemtransport og ulykke i forbindelse med erhvervsrejser