Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 69033-2023
Submission deadline has been amended by:  131131-2023
Rumänien-Deva: Elektrobusse
2023/S 025-069033
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT 1 – Autobuze electrice şi staţii de încărcare autobuze electrice din cadrul:,,Autobuze electrice şi staţii de încărcare autobuze electrice, sistem ITS’’ în cadrul proiectelor:,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 1, cod SMIS 122119, respectiv: Componenta 2, cod SMIS 122120
Referenznummer der Bekanntmachung: 4374474_2023_PAAPD1396467
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34144910 Elektrobusse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
LOT 1 – Autobuze electrice şi staţii de încărcare autobuze electrice din cadrul:
,,Autobuze electrice şi staţii de încărcare autobuze electrice, sistem ITS’’ în cadrul proiectelor
,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 1, cod SMIS 122119, respectiv:
,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 2, cod SMIS 122120
NOTA: Numarul de zile inainte de termenul-limita pentru primirea Ofertelor pana cand Ofertantii pot solicita clarificari: 18 zile. Numarul de zile calendaristice inaintea termenului limita de primire a Ofertelor la care Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 20 si 10 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 55 781 187.46 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
LOT 1 – Autobuze electrice şi staţii de încărcare autobuze electrice
,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 1, cod SMIS 122119 - se vor achizitiona 8 autobuze electrice, 4 Statii de incarcare lenta, 10 Statii de Incarcare rapida şi Echipament controlori autobuze.
,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 2, cod SMIS 122120 - se vor achizitiona 18 autobuze electrice, 20 de Statii de incarcare lenta şi 6 Statii de Incarcare rapida.