1) Prawo opcji będzie polegało na możliwości przedłużenia terminu wykonywania zamówienia o maksymalnie 4 miesiące.
2) Zamawiający przewiduje 4 000 Mg jako maksymalną ilość odpadów przewidzianą do odbioru i zagospodarowania w ramach prawa opcji.
3) Zakres świadczenia Wykonawcy został określony w OPZ.
4) Zamawiający zastrzega, iż prawo opcji jest jego uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego, co oznacza, że Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji.
5) Wykonawca zobowiązany będzie, w ramach zamówienia opcjonalnego, do świadczenia usługi określonej w OPZ według cen wskazanych w ofercie.
6) Zasady świadczenia przedmiotu umowy realizowanego w ramach prawa opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji podstawowego przedmiotu umowy.
7) W przypadku uruchomienia prawa opcji Wykonawca będzie zobowiązany do odbioru odpadów wielkogabarytowych i elektroodpadów w zabudowie wielorodzinnej jeden raz na 2 miesiące.
8) Zamawiający o konieczności skorzystania z prawa opcji powiadomi Wykonawcę na piśmie, poprzez złożenie stosownego oświadczenia zawierającego szczegółowe informacje o zakresie świadczenia usług.
9) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie usługi w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji.
10) Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy lub jej zmiany.