Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
SERVICII DE POLIȚE DE ASIGURARE OBLIGATORIE DE RĂSPUNDERE CIVILĂ RCA ȘI POLIȚE FACULTATIVE TIP CASCO
Referenznummer der Bekanntmachung: 13
II.1.2)CPV-Code Hauptteil66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta organizatoare Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii în calitate de unitate de achizitii centralizata, va incheia acordul-cadru pentru o perioada de 24 luni, cu un singur operator economic.
Contractele subsecvente acordului-cadru vor fi încheiate de fiecare unitate penitenciară beneficiară în parte conform Anexei 2 atașată caietului de sarcini
Criteriul de atribuire pentru stabilirea operatorului economic căruia îi va fi atribuit contractul subscvent: pentru lotul 1 este „prețul cel mai scăzut”, în baza prevederilort art. 187, alin. (3), lit. a) și alin. (3^1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, iar pentru lotul 2 este „cel mai bun raport calitate-preț” în conformitate cu art. 187, alin. (3), lit. c) din același act normativ
Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: în a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor având în vedere că, potrivit art. 161 din Legea nr. 98/2016, operatorii economici trebuie să aibă cel puțin 10 zile să își întocmească oferta în conformitate cu cerințele suplimentare introduse prin răspunsul la clarificări/informații suplimentare.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor, este de 20 zile.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de asigurare facultativă tip CASCO
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul;
Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul;
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 48,552.68 lei fără TVA
Servicii de asigurare obligatorie auto de răspundere civilă - RCA
Los-Nr.: 1
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 439.200,00 lei fără TVA