Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dynamiskt inköpssystem (DIS) för Fossilfria Fordon
Referenznummer der Bekanntmachung: 2023-7
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34110000 Personenkraftwagen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tierps kommun inbjuder till ansökan om kvalificering till dynamiskt inköpssystem avseende fossilfria fordon inom kategorierna personbilar och transportbilar upptill 3500 kg.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34114400 Kleinbusse
34131000 Pritschenkleinlastwagen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: