Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
UPPHANDLING AV KOMMUNIKATIONSOPERATÖR
Referenznummer der Bekanntmachung: 22/8
II.1.2)CPV-Code Hauptteil64200000 Fernmeldedienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
UPPHANDLING AV
KOMMUNIKATIONSOPERATÖR
FÖR ETT BRETT OCH ÖPPET
TJÄNSTEUTBUD I HÄRJEÅNS
NÄT AB BREDBANDSNÄT.
Upphandlingen omfattar ett komplett kommunikationsoperatörsåtagande vilket
innebär att anbudsgivaren ska etablera ett aktivt nät. Enbart en liten del av Härjeåns fibernät.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)32400000 Netzwerke
32412110 Internet
64210000 Fernsprech- und Datenübertragungsdienste
72400000 Internetdienste
72410000 Diensteanbieter
72700000 Computernetze
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
69136-2023 - ResultatSverige-Sveg: Telekommunikationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 22/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32400000 Nät, 32412110 Internetnätverk, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 72400000 Internettjänster, 72410000 Leverantörstjänster, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen