Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 69163-2023
Polen-Łódź: Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
2023/S 025-069163
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Świadczenie usług ochrony dla Uniwersytetu Łódzkiego
Referenznummer der Bekanntmachung: 50/ZP/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony dla Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie ochrony fizycznej obiektów, osób i mienia wraz z usługą monitoringu - SMA, prowadzenia szatni, podjazdów grup interwencyjnych, kontroli wewnętrznych budynków oraz konwojowania wartości pieniężnych.
3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej OPZ, został ujęty w Załączniku nr 1 do SWZ.
3.3. Informacje dodatkowe:
1) Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części.
Część nr 1 – świadczenie usług ochrony na rzecz Uniwersytetu Łódzkiego w należących do niego obiektach położonych na terenie miasta Łodzi
Część nr 2 - świadczenie usług ochrony na rzecz Uniwersytetu Łódzkiego w należącym do niego obiekcie – Terenowej Stacji Przyrodniczej w Spale (woj. łódzkie, 97-215 Spała, ul. Wojciechowskiego 14)
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Świadczenie usług ochrony na rzecz Uniwersytetu Łódzkiego Łódzkiego w należącym do niego obiekcie – Terenowej Stacji Przyrodniczej w Spale (woj. łódzkie, 97-215 Spała, ul. Wojciechowskiego 14)
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
79711000 Überwachung von Alarmanlagen
79715000 Streifendienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Część nr 2 - świadczenie usług ochrony na rzecz Uniwersytetu Łódzkiego w należącym do niego obiekcie – Terenowej Stacji Przyrodniczej w Spale (woj. łódzkie, 97-215 Spała, ul. Wojciechowskiego 14), w zakres której wchodzi:
1) Stała, bezpośrednia ochrona fizyczna osób i mienia, połączona z usługami portierskimi. Sposób realizacji usługi pozostaje w gestii Wykonawcy;
2) Monitoring (SMA) w oparciu o system Zamawiającego. Ochrona obiektu przez monitorowanie lokalnego systemu alarmowego oraz podejmowanie działań interwencyjnych przez grupę interwencyjną w razie takich okoliczności jak włamanie, napad na obiekt, pożar lub zanik zasilania sygnału;
3) Podjazdy grupy interwencyjnej do obiektu Zamawiającego w celu wykonania obchodów kontrolnych terenu i wokół budynków w celu sprawdzenia czy nie doszło do włamania lub uszkodzenia mienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej OPZ, został ujęty w Załączniku nr 1 do SWZ.
Los-Nr.: 1
Część nr 1 – świadczenie usług ochrony na rzecz Uniwersytetu Łódzkiego w należących do niego obiektach położonych na terenie miasta Łodzi, w zakres której wchodzi:
1) Stała, bezpośrednia ochrona fizyczna osób i mienia w obiektach i na terenach należących do Zamawiającego, połączona z usługami portierskimi. Sposób realizacji usługi w tych obiektach pozostaje w gestii Wykonawcy;
2) Zabezpieczenie techniczne, polegające na dostarczeniu i montażu elektronicznych urządzeń i systemów alarmujących zagrożenie chronionych osób i mienia, wraz z eksploatacją, konserwacją i naprawami w miejscach ich zainstalowania, wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia); urządzenia i systemy te pozostają własnością Wykonawcy, a koszt ich montażu, demontażu i eksploatacji w okresie trwania umowy powinien być zawarty w stawkach jednostkowych wynagrodzenia Wykonawcy;
3) Ochrona magazynów specjalnych Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, świadczona przez Specjalistyczną Uzbrojoną Formację Ochrony – dalej zwaną SUFO. Usługa ochrony osób i mienia przez SUFO winna być realizowana zgodnie z planem ochrony opracowanym dla Uniwersytetu Łódzkiego i uzgodnionym stosownie do art. 7 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tekst jednolity Dz. U. z 2021 poz. 1995);
4) Prowadzenie szatni;
5) Ochrona imprez wewnętrznych, niebędących imprezami masowymi w rozumieniu ustawy o imprezach masowych typu sympozja, konferencje, zjazdy naukowe, spotkania ludzi nauki i zaproszonych imiennie gości oraz o charakterze otwartym jak np. festiwale, wystawy, imprezy plenerowe. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o konieczności zapewnienia ochrony imprezy odpo¬wiednio wcześniej, tak by Wykonawca miał czas zapoznać się z jej charakterem, miejscem, czasem trwania, przewidywaną ilością uczestników, itp. i mógł podjąć odpowiednie przygotowania logistyczne, służące do jej właściwego zabezpieczenia;
6) Monitoring (SMA) w oparciu o system Zamawiającego. Ochrona obiektu przez monitorowanie lokalnego systemu alarmowego oraz podejmowanie działań interwencyjnych przez grupę interwencyjną w razie takich okoliczności jak włamanie, napad na obiekt, pożar lub zanik zasilania sygnału;
7) Konwojowanie wartości pieniężnych „do” i „z” Uniwersytetu Łódzkiego, które będzie się odbywało zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 września 2010 roku (t.j.: Dz. U. z 2016 poz.793 z późn. zm.) w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne;
8) Podjazdy grup interwencyjnych do obiektów Zamawiającego w celu wykonania obchodów kontrolnych terenu i wokół budynków w celu sprawdzenia czy nie doszło do włamania lub uszkodzenia mienia;
9) Podjazy patrolu - kontrole wewnętrzne budynków w celu sprawdzenia czy nie doszło do włamania i kradzieży, awarii instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i deszczowej, wystąpienia pożaru, sprawdzenia zasilania centrali pożarowej, jej działania i oceny problemów z zasilaniem energetycznym budynku.