Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lasipakkausten, metallipakkausten ja pienmetallin keräys ja kuljetus takalastaavalla kalustolla
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Urakka käsittää sopimuksen mukaisilla yksikköurakkahinnoilla hyötyjakeisiin kuuluvien lasipakkausten, metallipakkausten ja pienmetallin keräyksen ja kuljetuksen takalastaavalla kalustolla.
Urakka-alue on sopimusmallin (liite 1) liitteessä 2.
Voittanut palveluntuottaja velvoitetaan hyväksymään sopimusmallin (liite 1) sisältö sellaisenaan.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90512000 Transport von Haushaltsabfällen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Kuljetusurakka suoritetaan yksikköurakkahintana, joka pitää sisällään kaikki toiminnasta aiheutuvat kustannukset (alv 0 %).
Yksikköurakkahintaan sisältyvät kaikki tähän sopimukseen kuuluvat työsuoritteet. Näitä ovat esimerkiksi:
− keräysvälineen tyhjennys
− keräysvälineen palauttaminen paikoilleen
− kuljetuksen ja kuormauksen yhteydessä pudonneiden roskien poistaminen
− ajoneuvopäätteelle sovittujen kirjausten tekeminen
− valokuvan ottaminen tarvittaessa kohteesta/keräysvälineestä
− hyötyjakeiden kuljetus tuottajien vastaanottoterminaaleihin
Tilaajan järjestämään kuljetukseen kuulumattomien jätteiden kuljetus samassa kuormassa on kielletty.
Urakka on tarkemmin kuvattu sopimusmallissa (Liite 1)