Tämä on ennakkoilmoitus EU-kynnysarvon ylittävästä hankinnasta, jonka kohteena ovat johdon, keskijohdon ja asiantuntijoiden rekrytointiin liittyvät soveltuvuusarviointien ja kokonaisrekrytointien palvelut. Tämä ei ole hankintailmoitus eikä tarjouspyyntö, vaan ennakkoilmoitus mahdollisille hankinnasta kiinnostuneille tarjoajille.
Tuomi Logistiikka Oy kilpailuttaa soveltuvuusarviointien palveluja yhteishankintana myöhemmin julkaistavassa tarjouspyynnössä yksilöitäville tilaajille. Alustavan suunnitelman mukaan hankinta tullaan kilpailuttamaan kahden vuoden sopimuskaudelle, jonka tavoitteellinen aloitusajankohta on 5.6.2023.
Hankinta toteutettaneen avoimella menettelyllä puitejärjestelynä, johon valittaneen 2-3 palveluntuottajaa.
Ennakkoilmoituksessa annetut tiedot ovat alustavia tietoja, eivätkä sido hankintayksikköä. Tarkemmin hankintamenettely, valittavien puitesopimuskumppanien määrä, hankintaan osallistuvat tilaajat, mahdolliset osa-alueet sekä muut yksityiskohdat tullaan määrittelemään tarjouspyynnössä. Hankintayksikkö järjestää markkinavuoropuhelun hankinnan suunnittelun tueksi.
ALUSTAVA AIKATAULU
Hankinnan alustavaksi aikatauluksi on suunniteltu seuraavaa:
31.1.-9.2. Ilmoittautuminen markkinavuoropuheluun