Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: UH-2022-64
II.1.2)CPV-Code Hauptteil66100000 Bank- und Investmentdienstleistungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen avser Banktjänster till Kils, Forshaga och Hammarö kommun med kommunala bolag och förbund.
Upphandlingen är uppdelad i anbudsområden.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66100000 Bank- und Investmentdienstleistungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: II.2.5)ZuschlagskriterienQualitätskriterium - Name: Enligt FFU / Gewichtung: Enligt FFU
Preis - Gewichtung: Enligt FFU
69292-2023 - ResultatSverige-Kil: Bank- och investeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster
Referensnummer: UH-2022-64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66100000 Bank- och investeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen