Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Upphandling av strategisk kommunikationsbyrå
Referenznummer der Bekanntmachung: 0464/22
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79340000 Werbe- und Marketingdienstleistungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Brottsförebyggande rådet, i fortsättningen kallat Brå, bjuder in att lämna anbud på konsulttjänster för upphandling av strategiskt kommunikationsstöd. Den strategiska kommunikationsbyrån ska användas till idé- och konceptutveckling av kommunikationsinsatser. Det kan exempelvis handla om att kommunikationsbyrån ska producera kommunikativ strategi, målgruppskännedom, planering och uppföljning, kreativa idéer, kanalval och publiceringar.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)79341000 Werbedienste
79342000 Marketing
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Notera att en allmän information avseende denna upphandling, förhandsannonserades den 7 december 2022 i syfte att förkorta anbudstiden.