Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 69472-2023
Rumänien-Vișeu de Sus: Möbel
2023/S 025-069472
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achizitia de furnizare bunuri necesare dotarii infrastructurii scolare, în cadrul proiectului ”Modernizare și dotare Școala Gimnazială nr.7 în orașul Vișeu de Sus, județul Maramureș”
Referenznummer der Bekanntmachung: 3627641_2020_PAAPD1148109
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
39100000 Möbel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
UAT ORASUL VIȘEU DE SUS implementeaza proiectul “Modernizare și dotare Școala Gimnazială nr.7 în orașul Vișeu de Sus, județul Maramureș”, finanțat prin POR 2014-2020 Axa/Prioritate de Investiții: Axa prioritara 10– Îmbunătățirea Infrastructurii educaționale, Prioritatea de investitii 10.1 Investiţie în educație, și formare, inclusiv în formarea profesională, pentru dobândirea de competențe și învățare pe tot parcursul vieții prin dezvoltarea infrastructurilor de educație și formare. Contract de finanțare nr.5751/28.07.2020, SMIS 122951, astfel este necesara realizarea achizitiei de Furnizare dotări specifice pentru echiparea clădirii Scolii Gimnaziale nr. 7
Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 392 615.46 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
30120000 Fotokopier- und Offsetdruckgeräte
30195000 Tafeln
30213300 Tischcomputer
30230000 Computerbezogene Geräte
30231100 Computerterminals
39112000 Stühle
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Dotările care fac obiectul prezentei proceduri sunt descrise in caietul de sarcini si fisele tehnice anexate acestuia si sunt necesare în vederea asigurării funcționalității obiectivului de investiții, respectiv:
- Dotări - SALĂ DE CLASE - EXTINDERE
- Dotări - SPAȚII COMUNE - EXTINDERE
- Dotări - SĂLI DE CLASĂ - CLĂDIRE EXISTENTĂ
- Dotări - SALĂ PROFESORALĂ - CLĂDIRE EXISTENTĂ
- Dotări - CABINET INFORMATICĂ - CLĂDIRE EXISTENTĂ
- Dotări - SPAȚII COMUNE - CLĂDIRE EXISTENTĂ
Obiectul prezentei proceduri constă în furnizarea de dotari , transportul, montajul si punerea in functiune a acestora, precum și echipamentele IT cu licențele pentru fiecare echipament IT