Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: KS 2023/00289
II.1.2)CPV-Code Hauptteil48110000 Softwarepaket für POS-Kassenterminals
II.1.4)Kurze Beschreibung: II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 2 500 000.00 SEK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48110000 Softwarepaket für POS-Kassenterminals
48400000 Softwarepaket für Geschäftstransaktionen und persönliche Arbeitsabläufe
48445000 Softwarepaket für das Kundenbeziehungsmanagement (CRM)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: II.2.5)ZuschlagskriterienDie nachstehenden Kriterien
Preis
69585-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Programvara för kassasystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kassasystem
Referensnummer: KS 2023/00289
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48110000 Programvara för kassasystem
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48110000 Programvara för kassasystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kassasystem som tjänst