Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 69624-2023
Rumänien-Arad: Toner für Fotokopierer
2023/S 025-069624
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
acord cadru - furnizarea de consumabile destinate imprimantelor si copiatoarelor, aflate in dotarea PRIMĂRIEI MUNICIPIULUI ARAD – 4 LOTURI
Referenznummer der Bekanntmachung: F4/2020
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
30125120 Toner für Fotokopierer
II.1.4)Kurze Beschreibung:
acord cadru - achiziţia de consumabile destinate imprimantelor si copiatoarelor, aflate in dotarea PRIMĂRIEI MUNICIPIULUI ARAD, pe 4 loturi: LOT 1 – XEROX, LOT 2 – LEXMARK, LOT 3 – HP si SAMSUNG, LOT 4 – CANON, EPSON si MINOLTA.
La momentul de fata in Primăria Municipiului Arad există mai multe echipamente IT care nu mai sunt în garanţie, dar sunt in stare de functionare si pot fi in continuare utilizate , dupa cum urmeaza:
• 90 echipamente Xerox;
• 44 echipamente Lexmark;
• 19 echipamente HP;
• 3 echipamente Samsung;
• 14 echipamente Canon;
• 2 echipamente Minolta;
• 8 echipamente Epson;
Aceste echipamente sunt in exploatare de o durata de timp cuprinsa intre 3 - 8 ani si pentru functionarea corespunzatoare a acestora este necesara achizitia de tonere. Gradul de uzura nu impune casarea echipamentelor si inlocuirea cu altele noi.
Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3 (cu 12 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor) cu 10 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, astfel incat sa se respecte prevederile art. 20-21 din OUG 107/2017.
Valoarea estimată minimă a acordului cadru – 106.074,81 lei (fără TVA) – pentru cele 4 loturi
Valoarea estimată maximă a acordului cadru - 4.176.754,91 lei (fără TVA) – pentru cele 4 loturi.
Valoarea estimată aferentă fiecărui lot în parte este după cum urmează:
LOT 1 – XEROX:
Valoarea estimată minimă a acordului cadru LOTUL I - 19.731,51 lei (fără TVA)
Valoarea estimată maximă a acordului cadru LOTUL I – 1.024.885,29 lei (fără TVA)
Valoarea estimată minimă contract subsecvent LOTUL I – 9.865,76 lei (fără TVA)
Valoarea estimată maximă contract subsecvent LOTUL I – 516.119,12 lei (fără TVA)
LOT 2 – LEXMARK:
Valoarea estimată minimă a acordului cadru LOTUL II – 35.807,08 lei (fără TVA)
Valoarea estimată maximă a acordului cadru LOTUL II – 1.305.704,48 lei (fără TVA)
Valoarea estimată minimă contract subsecvent LOTUL II – 17.903,54 lei (fără TVA)
Valoarea estimată maximă contract subsecvent LOTUL II – 656.154,23 lei (fără TVA)
LOT 3 – HP si SAMSUNG:
Valoarea estimată minimă a acordului cadru LOTUL III – 39.794,62 lei (fără TVA)
Valoarea estimată maximă a acordului cadru LOTUL III – 1.424.642,03 lei (fără TVA)
Valoarea estimată minimă contract subsecvent LOTUL III – 19.897,31 lei (fără TVA)
Valoarea estimată maximă contract subsecvent LOTUL III – 712.321,02 lei (fără TVA)
LOT 4 – CANON, EPSON si MINOLTA:
Valoarea estimată minimă a acordului cadru LOTUL IV – 10.741,60 lei (fără TVA)
Valoarea estimată maximă a acordului cadru LOTUL IV – 421.523,11 lei (fără TVA)
Valoarea estimată minimă contract subsecvent LOTUL IV – 5.370,80 lei (fără TVA)
Valoarea estimată maximă contract subsecvent LOTUL IV – 210.761,55 lei (fără TVA)
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT 2 – LEXMARK
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
30125110 Toner für Laserdrucker/Fax-Geräte
30192113 Tonerkassetten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
LOT 2 – LEXMARK, conform cerinţelor caietului de sarcini.
LOT 4 – CANON, EPSON si MINOLTA
Los-Nr.: 4
LOT 4 – CANON, EPSON si MINOLTA, conform cerinţelor caietului de sarcini.
LOT 3 – HP si SAMSUNG
Los-Nr.: 3
LOT 3 – HP si SAMSUNG, conform cerinţelor caietului de sarcini.
LOT 1 – XEROX
Los-Nr.: 1
LOT 1 – XEROX, conform cerinţelor caietului de sarcini.