Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 69642-2023
Rumänien-București: Software-Entwicklung
2023/S 025-069642
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ACORD CADRU DE PRESTĂRI SERVICII DE DEZVOLTARE LA CERERE ȘI SERVICII DE ASISTENȚĂ TEHNICĂ CU ACȚIUNI PREVENTIVE, SUPORT TEHNIC ȘI MENTENANȚĂ HARDWARE PENTRU SISTEMELE INFORMATICE SIIIR, EDUSAL și PMIPN
Referenznummer der Bekanntmachung: 2023/1/2
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
72262000 Software-Entwicklung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul achizitiei il constituie achiziția unor servicii de dezvoltare la cerere si servicii de asistență tehnică cu acțiuni preventive, suport tehnic si mentenanță hardware pentru sistemele informatice EDUSAL, PMIPN, SIIIR
Sistemul informatic EduSAL reprezintă un instrument la dispoziția Ministerului Educației, care asigură calculul beneficiilor de natură salarială și gestionarea resurselor umane în toate unitățile de învățământ preuniversitar de stat, unitățile conexe și unitățile de învățământ pentru activități extrașcolare și inspectoratele școlare, denumite în continuare unități/instituții de învățământ preuniversitar de stat, abordare care permite standardizarea și uniformizarea algoritmului de calcul salarial în întregul sistem preuniversitar de stat.
Sistemul informatic PMIPN reprezintă o colecție de instrumente dedicate organizării și derulării examenelor naționale – admiterea în licee și bacalaureat, definitivatul și mobilitatea personalului didactic (titularizarea), acordarea ajutoarelor financiare în sistemul de învățământ prin programele Euro200 și Bani de Liceu (PMIPN).
Sistemul Informatic Integrat al Învățământului din România (SIIIR) reprezintă un instrument care asigură gestiunea electronică la nivel local (la nivelul unităților de învățământ preuniversitar de stat şi particular), cât şi la nivelul inspectoratelor școlare şi a Ministerului Educației a informațiilor și proceselor educaționale, inclusiv înscrierea la gradiniță și în invațământul primar.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 5 858 169.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 6
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
lot 1: ianuarie 2023 – aprilie 2023
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
72600000 Computerunterstützung und -beratung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Obiectul achizitiei il constituie achizitia unor servicii de dezvoltare la cerere si servicii de asistență tehnică cu acțiuni preventive, suport tehnic si mentenanță hardware pentru sistemele informatice EDUSAL, PMIPN, SIIIR
Serviciile vor consta în asigurarea asistenței tehnice cu acțiuni preventive, evolutive, suport tehnic și mentenanță hardware în vederea funcționării în condiții optime a sistemelor informatice, precum și dezvoltarea la cerere a acestora.
lot 5: mai 2024 – august 2024
Los-Nr.: 5
lot 2: mai 2023 – august 2023
Los-Nr.: 2
lot 3: septembrie - decembrie 2023
Los-Nr.: 3
lot 4: ianuarie 2024 – aprilie 2024
Los-Nr.: 4
lot 6: septembrie 2024–decembrie 2024
Los-Nr.: 6