Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 69667-2023
Schweden-Borås: Personaleinstellung
2023/S 025-069667
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Rekryteringstjänster
Referenznummer der Bekanntmachung: 23/4
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
79600000 Personaleinstellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen omfattar
Search och hel rekryteringsprocess inom nedan områden:
- IT - avser både chefer och övriga roller inom IT
- Life Science - avser både chefer och övriga roller inom Life Science
- Engineering - avser både chefer och övriga roller inom teknik
- Chefer och specialister inom övriga områden som exempelvis
Affärsutveckling/HR/Kommunikation/Administration/Ekonom
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
79635000 Bewertung von Stellenbewerbern vor der Einstellung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Upphandlingen omfattar Search och hel rekryteringsprocess inom nedan områden:
Affärsutveckling/HR/Kommunikation/Administration/Ekonomi