Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare conserve de legume in apa sau bulion
Referenznummer der Bekanntmachung: 12
II.1.2)CPV-Code Hauptteil15331400 Gemüsekonserven und/oder Dosengemüse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta organizatoare Baza de aprovizionare, gospodarire si reparatii in calitate de unitate de achizitii centralizata va incheia acordul cadru pentru furnizare CONSERVE DE LEGUME IN APĂ SAU BULION pentru o perioada de 24 luni, cu un singur operator economic, iar contractele subsecvente vor fi incheiate si derulate de catre unitatile penitenciare beneficiare din cadrul sistemul Administratiei Nationale a Penitenciarelor conform anexei 2 atasate caietului de sarcini. Contractele subsecvente vor fi încheiate de regula trimestrial cu operatorii economici semnatari ai acordurilor cadru pentru bunurile de natura conservelor de legume în apă sau bulion (loturile) castigate la acordul- cadru, in functie de necesitati. Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor,este de 20 zile.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lot 3 conserve de ghiveci de legume
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331400 Gemüsekonserven und/oder Dosengemüse
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul;
Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul;
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 241.211,23 lei fără TVA
Lot 2 conserve de fasole pastai
Los-Nr.: 2
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 295.021,94 lei fără TVA
Lot 1 conserve de mazare verde
Los-Nr.: 1
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 254.774,82 lei fără TVA
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 408.949,76 lei fără TVA
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 138.195,62 lei fără TVA
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 186.195,46 lei fără TVA