Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 8-2018067
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79311000 Umfragen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandling av ramavtal för attitydundersökningar för Skatteverket, Kronofogden och Valmyndigheten.
Myndigheterna genomför ett antal undersökningar varje år, både kvantitativa och kvalitativa, som riktar sig till allmänhet, företag och andra myndigheter.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)79315000 Sozialforschung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: