Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 69737-2023
Ungarn-Szentendre: Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung
2023/S 025-069737
Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR000478832020
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
Szentendre város a budapesti agglomeráció észak-nyugati szektorában található, 44 km2 nagyságú. A szentendrei kistérség tizenhárom települése közül a legnagyobb kb. 27 500 fő lakosságszámú, népsűrűsége közel 600 fő/km².
Északról Leányfalu követi, délről a főváros határolja.
A város közlekedésének legfőbb tényezői az Észak-Dél irányú összeköttetést (Leányfaluval és Budapesttel) biztosító 11-es út, valamint az M0 autópálya részeként a Megyeri hídon áthaladó körgyűrű, mely Dunakeszivel illetve Újpesttel köti közvetlenül össze. Alsóbb szintű utak kapcsolják össze még a várost Budakalásszal, Pilisszentlászlóval és Pomázzal.
Területe tájképileg nagyon változatos, néhány kilométeres kiterjedésben egymást váltják a síksági és dombsági felszínformák. Szentendre belterülethez (1 408,94 ha) a város nyugati részén kapcsolódnak a folyamatosan beépülő és átrendeződő zártkerti tömbök (143,37 ha), valamint a hegység felé felkúszó külterületi ingatlanok, melyek téli időszakban nehezen megközelíthetőek. Szentendre külterülete jelenleg összesen 2 816,64 ha.
A nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtési helye Szentendre város közigazgatási területe, lakossága közel 27 500 fő. A település ingatlanainak döntő többsége szennyvízcsatorna-hálózatra már rákötött, azonban még mindig vannak olyan háztartások, akik nincsenek a hálózatra rákötve.
Szentendre város területén a DMRV 2018. évi nyilvántartása szerint a nyilvántartott felhasználók száma 13 338 A szennyvízbekötéssel nem rendelkező felhasználók száma 3 260, szennyvízbekötéssel nem rendelkezők részére számlázott víz mennyisége 262 211 m3. volt. A csatornázottság aránya 75.5 %-os.
Szentendrén a lakóingatlanok száma 9511 , az üdülőépületek száma 2313.
Ajánlatkérő a begyűjtendő szennyvízre a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt-től a szentendrei szennyvíztisztító telepre (cím: Szentendre, Ipar utca 2.) vonatkozóan rendelkezik feltételes szennyvízbefogadói nyilatkozattal.
A begyűjtendő és szállítandó szennyvíz becsült mennyisége 16300 m3/év.