Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 69864-2023
Polen-Małkinia Górna: Kreditgewährung
2023/S 025-069864
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego do wysokości 8 500 000,00 z przeznaczeniem na sfinansowanie deficytu budżetowego oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek w roku 2022
Referenznummer der Bekanntmachung: BFP.271.01.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
66113000 Kreditgewährung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na udzieleniu i obsłudze kredytu długoterminowego do wysokości 8 500 000,00 na przeznaczeniem na sfinansowanie deficytu budżetowego oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek w roku 2022 Gminy Małkinia Górna.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na udzieleniu i obsłudze kredytu długoterminowego do wysokości 8 500 000,00 na przeznaczeniem na sfinansowanie deficytu budżetowego oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek w roku 2022 Gminy Małkinia Górna.
2) Waluta kredytu : złoty polski (PLN)
3) Okres kredytowania : od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2035 roku
4) Kredyt zostanie uruchomiony jednorazowo
5) Harmonogram spłat rat kredytowych: roczne spłaty: karencja w spłacie rat kapitałowych w2022 i 2023r, w 2024r. – 110 000,00 zł, od 2025r. do 2027r. – po 160 000,00 zł, od 2028r. do 2029r. – po 170 000,00 zł rocznie, w 2030r. – 180 000,00 zł, w 2031r. – 480 000,00 zł, w 2032r. – 430 000,00 zł, w 2033r. – 1 950 000,00 zł, w 2034r. – 2 000 000,00 zł i w 2035r. – 2 530 000,00 zł,
6) Odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane będą od dnia wypłaty w miesięcznych okresach obrachunkowych
7) Płatność rat odsetkowych w dniu płatności raty kapitałowej, za kolejny miesiąc za który zostały naliczone na podstawie zawiadomienia przesłanego przez bank. Informacja zostanie przekazana 5 dni przed terminem płatności raty kapitałowej i odsetkowej.
8) W przypadku gdy termin spłaty kredytu przypadnie na dzień wolny od pracy, Zamawiający zobowiązuje się uregulować wymagana płatność w pierwszy dzień roboczy następujący po wyznaczonej dacie spłaty.
9) Oprocentowanie kredytu w okresie kredytowania oparte będzie o zmienną stawkę bazową WIBOR 1M notowanej pierwszego dnia okresu obrachunkowego powiększona o marżę banku.
10) Zamawiający nie przewiduje prowizji w związku z obsługą, przygotowaniem i udzieleniem kredytu.
11) Możliwość wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu bez ponoszenia dodatkowych prowizji i opłat.
12) Zmniejszenie kwoty kredytu, w przypadku nieprzewidzianego wzrostu dochodów budżetowych gminy bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez Zamawiającego.
13) Zmiana harmonogramu spłaty kredytu – bez dodatkowych kosztów, jeżeli wystąpią okoliczności zmuszające Zamawiającego do zmiany terminów spłaty.
14) Marża Wykonawcy nie może ulec zwiększeniu w czasie trwania obowiązującej umowy.
15) Zabezpieczenie kredytu – weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową.
16) Opinia RIO o możliwości spłaty kredytu długoterminowego
17) Zamawiający wymaga wadium