Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 69886-2023
Ungarn-Budaörs: Kraftfahrzeuge
2023/S 025-069886
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Gépjárművek bérlete, flottakezelése és üzemeltetés
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR001956322022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34100000 Kraftfahrzeuge - PA01
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Budaörs Város Önkormányzata számára 12 db új gépjármű tartós bérlete és flottakezelése tartós bérleti szerződés keretében, 4 db ajánlatkérő saját tulajdonú gépjárműve tartós üzemeltetése, az egyes gépjárművek átadásától számítva 48 hónapra, az alábbiak szerint:
1. RÉSZ
12 db új gépjármű tartós bérlete és flottakezelése tartós bérleti szerződés keretében az alábbiak szerint:
1. tétel: 1 db személygépkocsi
2. tétel: 1 db személygépkocsi
3. tétel: 4 db személygépkocsi
4. tétel: 1 db személygépkocsi
5. tétel: 1 db személygépkocsi
6. tétel: 1 db tehergépkocsi
7. tétel: 2 db tehergépkocsi
8. tétel: 1 db személygépkocsi
Az ajánlatnak tartalmaznia kell
- a gépjárművek megrendelését, forgalomba helyezését és átadása bonyolítását
- a gépjárművek tartós bérbeadását,
- a gépjárművek összes adóját, illetékét
- a gépjárművek kötelező felelősség és teljes körű casco biztosítását, biztosítások ügyintézését, díjfizetését a biztosítótársaság felé; káresemények biztosítási ügyintézését
- a gépjárművekre gyári garanciát a bérlet teljes időtartamára,
- a gépjárművek összes szervizét,
- a gépjárművek karbantartását, javítását,
- a gépjárművekhez prémium minőségű gumiabroncsokat és téli/nyári átszerelésüket,
- a gépjárművekhez márkafüggetlen assistance szolgáltatást
- beavatkozások idejére csereautó (nem kategóriaazonos modell) biztosítását.
A 397/2022. (X. 20.) Korm. rendelet 2. melléklete szerinti járműkategória vagy osztály előírás valamennyi gépjármű esetében: M1.
A részletes műszaki leírást és a követelményeket a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
2. RÉSZ:
4 db Ajánlatkérő saját tulajdonú gépjárműve üzemeltetése üzemeltetési szerződés keretében az alábbiak szerint:
- 1 db Skoda Octavia személygépkocsi
- 1 db Suzuki Vitara személygépkocsi
- 1 db Opel Movano tehergépkocsi
- a gépjárművek tartós üzemeltetését
- a gépjárművek összes adóját,
- a gépjárművek kötelező felelősség és teljes körű casco biztosítását, biztosítások ügyintézését, díjfizetését a biztosítótársaság felé; káresemények biztosítási ügyintézését,
1-2. RÉSZ
A Kbt. 141. § (4) bekezdés a) pontjára tekintettel nyertes ajánlattevő jogosult a szerződés aláírását követő második évtől a bérleti díj/üzemeltetési díj mértékét évente, az előző évre a KSH által közölt inflációs ráta mértékével megemelni.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 2
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Nem.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Gépjárművek bérlete és flottakezelése
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Budaörs Város Önkormányzata számára 12 db új gépjármű tartós bérlete és flottakezelése tartós bérleti szerződés keretében, az egyes gépjárművek átadásától számítva 48 hónapra, az alábbiak szerint:
1. tétel: 1 db új személygépkocsi
Meghajtás: hibrid; Ajtók száma: 4-5; Karosszéria típusa: sedan; LE: 200-230; Tervezett futás teljesítmény (km/év): 20 000; Fényezés: metál; Ülések száma: 5 ; Klíma, telefon tükrözés, elöl-hátul kamera, ülésfűtés. További extra: napfénytető, elektromos csomagtér ajtó, sávtartó automatika, adaptív tempomat.
2. tétel: 1 db új személygépkocsi
Meghajtás: hibrid; Ajtók száma: 5; Karosszéria típusa: limuzin; LE: 120-140; Tervezett futás teljesítmény (km/év): 40 000; Fényezés: metál; Ülések száma: 5 ; Klíma, telefon tükrözés, elöl-hátul kamera, ülésfűtés.
3. tétel: 4 db új személygépkocsi
Meghajtás: hibrid; Ajtók szám: 5; Karosszéria típusa: SUV; Kerék meghajtás: AWD; LE: 120-140; Tervezett futás teljesítmény (km/év); 20 000/személygépkocsi; Fényezés: metál; Ülések száma: 5 ; Klíma, telefon tükrözés, elöl tolató radar/hátul kamera vagy elöl-hátul kamera, ülésfűtés.
4. tétel: 1 db új személygépkocsi
Meghajtás: hibrid; Ajtók száma: 5; Karosszéria típusa: kisbusz; LE: 140-160; Tervezett futás teljesítmény (km/év): 11 000; Fényezés: metál; Ülések száma: 9; Klíma, telefon tükrözés, elöl tolató radar/hátul kamera vagy elöl-hátul kamera; ülésfűtés.
5. tétel: 1 db új személygépkocsi
Meghajtás: hibrid; Ajtók száma: 3; Karosszéria típusa: kisáruszállító; LE: 120-140; Tervezett futás teljesítmény (km/év): 10 000; Fényezés: normál; Ülések száma: 2; Klíma, telefon tükrözés, elöl tolató radar/hátul kamera vagy elöl-hátul kamera, ülésfűtés.
6. tétel: 1 db új tehergépkocsi
Meghajtás: hibrid; Ajtók száma: 4; Karosszéria típusa: zárt rakterű tehergépkocsi; LE: 140-160; Tervezett futás teljesítmény (km/év): 10 000; Fényezés: normál; Ülések száma: 3; Klíma, telefon tükrözés, elöl tolató radar/hátul kamera vagy elöl-hátul kamera, ülésfűtés. Raktér: padlón mért hossz min. 140 cm, magasság min.80 cm.
7. tétel: 2 db új tehergépkocsi
7/1. tétel: 1 db új tehergépkocsi gyári fedőelemmel (fülkével)
Meghajtás: hibrid; Ajtók száma: 4; Karosszéria típusa: pickup gyári fedőelemmel (fülkével); Kerék meghajtás: 4WD; LE: 140-160; Tervezett futás teljesítmény (km/év): 25 000/tehergépkocsi; Fényezés: normál; Ülések száma: 5; Klíma, telefon tükrözés, elöl tolató radar/hátul kamera vagy elöl-hátul kamera, ülésfűtés.
7/2.: 1 db új tehergépkocsi
Meghajtás: hibrid; Ajtók száma: 4; Karosszéria típusa: pickup; Kerék meghajtás: 4WD; LE: 140-160; Tervezett futás teljesítmény (km/év): 25 000/tehergépkocsi; Fényezés: normál; Ülések száma: 5; Klíma, telefon tükrözés, elöl tolató radar/hátul kamera vagy elöl-hátul kamera, ülésfűtés.
8. tétel: 1 db új személygépkocsi
Meghajtás: hibrid; Ajtók száma: 5; Karosszéria típusa: hatchback; LE: 120-140; Tervezett futás teljesítmény (km/év): 10 000; Fényezés: metál; Ülések száma: 5; Klíma, telefon tükrözés, elöl tolató radar/hátul kamera vagy elöl-hátul kamera, ülésfűtés.
A 3, 4, 5, 6, 7, 8. tételek esetén kötelező előírás elöl tolatóradar, hátul kamera. Amennyiben ajánlattevő a kötelező elöl tolatóradar, hátul kamera előíráson felül elöl és hátul is kamerát ajánl meg, úgy azt minőségi értékelési szempontként értékeli ajánlatkérő.
A közbeszerzési dokumentumokban meghatározott 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8. tételeken belül csak azonos gyártmányú és típusú gépjárművek ajánlhatók meg, amelyeknek minden műszaki paramétere azonos. A 7. tételen esetében 7/1 és 7/2 tételre azonos gyártmányú és típusú gépjárművek ajánlhatók meg, melyeknek minden műszaki paramétere azonos, kivéve a karosszéria típusa, ahol eltérés lehetséges (7/1. tétel: Karosszéria típusa: pickup gyári fedőelemmel (fülke); 7/2. tétel: Karosszéria típusa: pickup).
Amennyiben bárhol az eljárást megindító felhívásban, a közbeszerzési dokumentumokban az ajánlatkérő meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, konkrét eljárásra, egy adott gazdasági szereplő termékeire vagy az általa nyújtott szolgáltatásokra, vagy adott tevékenységre, személyre, szabadalomra, védjegyre, szabványra, műszaki engedélyre, műszaki előírásra, műszaki ajánlásra, származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozást adott meg, az csak az adott dolog jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és a megnevezés mellett mindig a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést kell érteni. Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek igazolnia kell az ajánlatban.
Valamennyi gépjármű rendelkezzen tartozékokkal: elsősegély felszerelés, elakadásjelző háromszög, láthatósági mellény.
Csak legalább Euro 6-os minősítésű, új (még nem használt/első üzembe helyezésű) gépjármű ajánlható meg. Új gépjárműnek minősül az a gépjármű, amely forgalomba helyezve sem Magyarországon, sem pedig külföldön nem volt, bemutató, illetve próbajárműként nem használták. Ajánlatkérő részére történő átadáskor összesen 50 km-nél nem több a futásteljesítménye, továbbá a gyártás és a forgalomba helyezés időpontja között eltelt idő nem több 180 naptári napnál.
A megajánlott gépjárműveknek balkormányos kialakításúnak kell lennie.
Szakmai ajánlat:
Az ajánlat részeként csatolandó szakmai ajánlatnak tartalmaznia kell a jármű pontos típusmegnevezését, és a megajánlott áru részletes műszaki leírását (műszaki leírásban meghatározott követelményeknek való tételes megfelelést igazoló dokumentum), amelyhez ajánlatkérő iratmintát biztosít. Csatolni kell továbbá az Innovációs és Technológiai Minisztérium vagy jogelődje/jogutódja által kiadott Általános forgalomba helyezési engedélyt (határozatot és adatközlőt is), amelyben az ajánlat tárgyára vonatkozó gépjármű tekintetében a műszaki adatokat színes szövegkiemeléssel kell megjelölni.
Valamennyi gépjármű esetében csatolni kell a típusbizonyítvány azon oldalainak másolatát, vagy az Általános forgalomba helyezési engedélyben színes szövegkiemeléssel kell megjelölni azon adatokat, amelyek az értékelési szempontok alapjául szolgáló adatokat tartalmazzák (11. értékelési szempont: Teljes flotta energiafelhasználása [üzemanyag fogyasztás vegyes használat mellett] (l/100km); 12-18. értékelési szempont: Megajánlott gépjármű elöl és hátul is rendelkezik kamerával (igen/nem)).
Amennyiben a műszaki leírásban meghatározott követelményeknek való tételes megfelelést igazolódokumentum olyan mértékben hiányos, hogy abból nem állapítható meg közbeszerzési dokumentumokban előírtaknak való megfelelés, vagy a hibák, hiányok javítása - mennyiségében vagy tartalmában - meghaladja a nem jelentős, egyedi részletkérdésre vonatkozó hiba esetkörét, illetőleg a hiba, hiányosság csak az ajánlati kötöttség sérelmével javítható, úgy az Ajánlatkérő az Ajánlattevő ajánlatát a Kbt. 73. § (1) bekezdés e) pontja alapján érvénytelenné nyilvánítja, figyelemmel a Kbt. 71. § (8) bekezdés b) pontjában foglaltakra is.
Gépjárművek üzemeltetése
Los-Nr.: 2
50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
Budaörs Város Önkormányzata tulajdonában lévő 4 db gépjármű ajánlatkérő tulajdonjoga megtartásával, tartós üzemeltetése az alábbiak szerint:
váltó: mechanikus; meghajtás: benzines; ajtók száma, karosszéria típusa: 5, limuzin; motor űrtartalom: 1798 cm3; LE: 179; motor teljesítménye: 132 kW; alvázszám: TMBAD7NE5F0219051; forgalomba helyezés dátuma: 2015.05.08.; kilométeróra állása: 75000; kilométeróra állása leolvasása időpontja: 2022. december 12.; forgalmi engedély lejárati ideje: 2023.04.28.; szervizelve: 2022. augusztus
váltó: mechanikus+4WD; meghajtás: HIB/E/benzines; ajtók száma, karosszéria típusa: 5, SUV; motor űrtartalom: 1373 cm3; LE: 129; motor teljesítménye: 95 kW; alvázszám: TSMLYED1S00A39285; forgalomba helyezés dátuma: 2021.11.24; kilométeróra állása: 17892; kilométeróra állása leolvasása időpontja: 2022. december 12.; forgalmi engedély lejárati ideje: 2025.11.24.; szervizelve: 2022. november
váltó: mechanikus+4WD; meghajtás: HIB/E/benzines; ajtók száma, karosszéria típusa: 5, SUV; motor űrtartalom: 1373 cm3; LE: 129; motor teljesítménye: 95 kW; alvázszám: TSMLYED1S00852639; forgalomba helyezés dátuma: 2020.10.21; kilométeróra állása: 15932; kilométeróra állása leolvasása időpontja: 2022. december 12.; forgalmi engedély lejárati ideje: 2024.10.21.; szervizelve: 2022. november
váltó: mechanikus; meghajtás: dízel; ajtók száma, karosszéria típusa: 2, platós teherautó; motor űrtartalom: 2299 cm3; LE 130; motor teljesítménye: 96 kW; alvázszám: WOVVSY607KB179527; forgalomba helyezés dátuma: 2020.09.21; kilométeróra állása: 9318; kilométeróra állása leolvasása időpontja: 2022. december 12.; forgalmi engedély lejárati ideje: 2024.09.21.; szervizelve: 2022. augusztus
Az ajánlati árnak tartalmaznia kell
- a gépjárművek tartós üzemeltetését,
A Kbt. 141. § (4) bekezdés a) pontjára tekintettel nyertes ajánlattevő jogosult a szerződés aláírását követő második évtől az üzemeltetési díj mértékét évente, az előző évre a KSH által közölt inflációs ráta mértékével megemelni.