Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: UHM-2022-0258
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79418000 Beschaffungsberatung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingsmyndigheten har i dagsläget en inköpsfunktion bestående av tre strategiska inköpare. Funktionen arbetar med inköp på operativ, taktisk och strategisk nivå. Funktionen genomför upphandlingar enligt lagen om offentlig upphandling (LOU) och arbetar med inköp för att kunna nå verksamhetens mål. Ibland är arbetstopparna höga och de interna resurserna räcker inte till. Ibland saknar vi själva kompetens inom vissa upphandlingsområden. Vi söker därför en leverantör med stor expertis i det upphandlingspraktiska perspektivet och som har kompetens att genomföra upphandlingar enligt LOU.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: