Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Udbud af kassekredit til Københavns Kommune
II.1.2)CPV-Code Hauptteil66113000 Kreditgewährung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Københavns Kommune ønsker ved nærværende udbud, at indhente tilbud på en kassekredit med en trækningsret for Odregiver på op til 4 milliarder DKK.