Продължение от раздел III.1.4 "Обективни правила и критерии за участие":
За участник – чуждестранно лице оборотът се изчислява по официалния курс на БНБ за съответната валута в лева към датата на подаване на офертата. Изискуемата информация се попълва в Част ІV, Раздел Б от ЕЕДОП.
Документи за доказване: При условията на чл. 67, ал. 5 и чл. 112, ал. 1, т. 2 от ЗОП, съгласно чл. 64, ал. 1, т. 2 от ЗОП поставеното изискване се доказва от участника със списък на услугите, които са идентични или сходни с предмета на обществената поръчка, с посочване на стойностите, датите и получателите, заедно с документи, които доказват извършената услуга.
2.2. Участникът следва да има внедрена и сертифицирана система за управление на качеството, съгласно стандарт БДС EN ISO 9001: или еквивалент с обхват на сертификата съответстващ на дейността по чл. 5, ал. 1, т. 2 от Закона за частната охранителна дейност - охрана на имуществото на физически или юридически лица.
Изискуемата информация се попълва в Част ІV, Раздел Г от ЕЕДОП.
2. Възложителят отстранява участник, за когото са налице условията по чл. 54, ал.1 от ЗОП, чл. 55, ал. 1, т. 1 от ЗОП, по чл. 107 от ЗОП, както и по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани с юрисдикции с преференциален режим, свързаните с тях лица и техните действителни собственици и тези по чл. 69 от Закона за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество; чл.5к от Регламент (EС) №2022/576 на Съвета от 8.04.2022г.