2. От участие в процедурата за възлагане на обществената поръчка се отстранява участник - обединение от физ.и/или юр.лица, когато за член на обединението е налице някое от основанията за отстраняване по чл. 54, ал. 1 и/или чл.55, ал.1 от ЗОП.
5. Основанията по чл. 54, ал. 1, т. 1, 2 и 7 се отнасят за лицата по чл. 54, ал. 2 и 3 от ЗОП във връзка с чл. 40, ал. 1 от ППЗОП.