Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii integrate de comunicații (telefonie fixă, telefonie mobilă și comunicare video on-line) destinate sistemului administrației penitenciare, pentru o perioada de 36 luni CONFORM ANEXELOR ATASATE CAIET DE SARCINI/FISE TEHNICE
Referenznummer der Bekanntmachung: 4193079/2020/22
II.1.2)CPV-Code Hauptteil64200000 Fernmeldedienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord-cadru cu un singur operator economic, conform prevederilor art. 114 și art.115, alin. (1) și alin. (2), lit.a). din Legea nr. 98/2016, art.9, alin. (3),litera b din HG 395/2016, având în vedere că la momentul demarării procedurii nu se cunosc cantitațile exacte.
Autoritatea contractanta organizatoare Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii va incheia acordul cadru pentru Prestare Servicii integrate de comunicații ( telefonie fixă, telefonie mobilă și comunicare video on line) pentru Administrația Națională a Penitenciarelor – Aparat central și unitățile de penitenciare din subordinea sa care împreună formează sistemul administrației penitenciare în calitate de utilizatori de tip persoană juridică, pentru o perioada de 36 luni, cu un singur operator economic, iar contractele subsecvente vor fi incheiate si derulate de catre unitatile penitenciare beneficiare din cadrul Administratiei Nationale a Penitenciarelor conform anexelor atasate caietului de sarcini. Contractele subsecvente pot fi încheiate simultan cu operatorii economici semnatari ai acordului cadru, in functie de necesitati și fondurile bugetare disponibile, de regula trimestrial.
Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: în a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor având în vedere că, potrivit art. 161 din Legea nr. 98/2016, operatorii economici trebuie să aibă cel puțin 10 zile să își întocmească oferta în conformitate cu cerințele suplimentare introduse prin răspunsul la clarificări/informații suplimentare.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor, este de 20 zile.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)64210000 Fernsprech- und Datenübertragungsdienste
72400000 Internetdienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Servicii integrate de comunicații (telef fixă, telef mobilă și comunicare video on line) PT Administrația Națională a Penitenciarelor – Aparat central și unitățile de penitenciare din subordinea sa în calitate de utilizatori de tip persoană juridică CONF ANEXELOR atașate caietului de sarcini SAU DUPA CUM URMEAZA
1. Abonament telefonie mobila
1.1 ABONAMENT TELEF MOBILA - ABONAMENT FULL
Cant lunara minima de abonamente - 50
Cant lunara maxima de abonamente - 200
La nivel de acord-cadru cantitatea minima - 50x36 = 1800
La nivel de acord-cadru cantitatea maxima 200x36 = 7200
Cantitate contract sub
Cant minim abonam pentru 3 luni - 150
Cant max abonam pt 3 luni - 600
1.2 ABONAMENT TELEF MOBILA - ABONAM MEDIU
Cant lunara minima de abonamente - 300
Cant lunara maxima de abonamente - 550
La nivel de acord-cadru cantitatea minima - 300x36 = 10800
La nivel de acord-cadru cantitatea maxima 550x36 = 19800
Cant minim abonam pentru 3 luni - 900
Cant max abonam pt 3 luni - 1650
1.3 ABONAMENT TELEF OBILA ABONAM MINIM
Cant lunara maxima de abonamente - 600
La nivel de acord-cadru cantitatea maxima 600x36 = 21600
Cant max abonam pt 3 luni - 1800
2 ABONAM TELEF FIXA
Cant lunara minima de abonamente - 500
Cant lunara maxima de abonamente - 700
La nivel de acord-cadru cantitatea minima - 500x36 = 18000
La nivel de acord-cadru cantitatea maxima 700x36 = 25200
Cant minim abonam pentru 3 luni - 1500
Cant max abonam pt 3 luni - 2100
3 ABONAM DATE MOBILE CONECTARE PRIN MODEM USB
Cant lunara minima de abonamente - 100
Cant lunara maxima de abonamente - 300
La nivel de acord-cadru cantitatea minima - 100x36 = 3600
La nivel de acord-cadru cantitatea maxima 300x36 = 10800
Cant minim abonam pentru 3 luni - 300
Cant max abonam pt 3 luni - 900
4 COMUNICARE VIDEO ON -LINE
4.1 Abonam minim pentru largime de banda 10Mbps
Cant lunara minima de abonamente - 10
Cant lunara maxima de abonamente - 14
La nivel de acord-cadru cantitatea minima - 10x36 = 360
La nivel de acord-cadru cantitatea maxima 14x36 = 504
Cant minim abonam pentru 3 luni - 30
Cant max abonam pt 3 luni - 42
4.2 Abonam mediu pentru largime de banda 20 Mbps
Cant lunara minima de abonamente - 20
Cant lunara maxima de abonamente - 24
La nivel de acord-cadru cantitatea minima - 20x36 = 720
La nivel de acord-cadru cantitatea maxima 24x36 = 864
Cant minim abonam pentru 3 luni - 60
Cant max abonam pt 3 luni - 72
4.3 Abonam maxim pentru largime de banda 30 Mbps
Cant lunara minima de abonamente - 5
Cant lunara maxima de abonamente - 9
La nivel de acord-cadru cantitatea minima - 5x36 = 180
La nivel de acord-cadru cantitatea maxima 9x36 = 324
Cant minim abonam pentru 3 luni - 15
Cant max abonam pt 3 luni - 27