Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 70071-2023
Polen-Orneta: Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
2023/S 025-070071
Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Orneta
Referenznummer der Bekanntmachung: ZP.271.11.2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
90512000 Transport von Haushaltsabfällen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
1.Określenie przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru odpadów
komunalnych z terenu Gminy Orneta i ich transport do wskazanej przez Gminę Instalacji Przetwarzania
Odpadów Komunalnych. Wskazaną przez Gminę Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych (zwaną
dalej IPOK) jest Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o., z siedzibą w Olsztynie, ul. Lubelska 53
(zwany dalej ZGOK) tj. ZGOK za pośrednictwem stacji przeładunkowej w Medynach i / lub bezpośrednio ZGOK
Usługa odbierania odpadów komunalnych obejmuje wszystkie nieruchomości zamieszkałe i niezamieszkałe
położone w granicach administracyjnych Gminy Orneta. 2.Zakres przedmiotu zamówienia: 1) Usługa odbierania
odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych obejmuje: a) odbieranie
odpadów komunalnych zmieszanych i odpadów komunalnych selektywnie zebranych wymienionych w Tabeli nr
3 SOPZ Rozdziału III SWZ „u źródła” tj. bezpośrednio od właścicieli wszystkich nieruchomości położonych
na terenie Gminy Orneta, na których zamieszkują mieszkańcy i na których nie zamieszkują mieszkańcy a
powstają odpady komunalne, b) odbieranie przeterminowanych leków zbieranych przez mieszkańców w
punktach zbiórki przeterminowanych leków zlokalizowanych w aptekach, przychodniach zdrowia znajdujących
się na terenie miasta Orneta wraz z wyposażeniem ich w oznakowane pojemniki przeznaczone do zbierania
przeterminowanych leków. Wykaz punktów oraz opis pojemników na przeterminowane leki jest zawarty w
Tabeli nr 4 SOPZ Rozdziału III SWZ. c) organizację, utrzymanie i prowadzenie na terenie Gminy Orneta w
mieście Orneta Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK). PSZOK prowadzi
zbiórkę dostarczonych we własnym zakresie przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy
Orneta odpadów komunalnych wymienionych w Tabeli nr 5 SOPZ Rozdziału III SWZ. d) transport odpadów
komunalnych odebranych „u źródła” tj. bezpośrednio od właścicieli nieruchomości położonych na terenie
gminy Orneta na których zamieszkują mieszkańcy i na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady
komunalne, zebranych w PSZOK (z wyłączeniem odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03 o których
mowa w § 1 ust. 4 pkt 5 SOPZ Rozdziału III SWZ), zebranych w punktach przeterminowanych leków oraz
zebranych w ramach akcji „wystawka” do IPOK 2) Szacunkowa łączna ilość odpadów komunalnych tj odpadów
komunalnych zmieszanych i zbieranych selektywnie planowana do wytworzenia na terenie Gminy Orneta
w okresie realizacji przedmiotu zamówienia tj od 01.01.2022r. do 31.12.2022r. wyniesie około 3 543 Mg, w
tym: - odpady komunalne zmieszane– około 2 267 Mg - odpady komunalne selektywnie zbierane– około 1
276 Mg Uwaga: 1) Wykonawca nie będzie regulował należności za dostarczone odpady komunalne objęte
przedmiotem zamówienia do IPOK. Faktury za zagospodarowanie odpadów opłacać będzie Gmina Orneta. 2)
Przedmiot zamówienia nie obejmuje transportu odpadów budowlanych i rozbiórkowych z remontów o których
mowa w § 1 ust. 4 pkt 5 SOPZ Rozdziału III SWZ (tj odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03) do IPOK
3.Szczegółowy opis, zakres oraz sposób realizacji zamówienia przedstawiony został w Szczegółowym opisie
przedmiotu zamówienia Rozdziału III SWZ i Projekcie umowy Rozdziału IV SWZ. 4.Zamawiający nie żąda
przedmiotowych środków dowodowych.