Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dostawy - 700739-2022
Polska-Maków Mazowiecki: Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
2022/S 243-700739
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Wyniki postępowania
Dostawy
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA POTRZEBY GRUPY ZAKUPOWEJ POWIATU MAKOWSKIEGO
Numer referencyjny: ŚZZP.272.10.2022
II.1.2)Główny kod CPV
09300000 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Zakup energii elektrycznej dla obiektów wskazanych w zał. nr 1 do
SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne, Kodeksu Cywilnego oraz
przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.
Więcej informacji w SWZ.
Wspólny Słownik zamówień CPV
09000000-3 – produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii
09300000-2 – energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
09310000 Elektryczność
II.2.4)Opis zamówienia:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Zakup energii elektrycznej dla obiektów wskazanych w zał. nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne, Kodeksu Cywilnego oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.
Powiat Makowski oraz Partnerzy Grupy Zakupowej wraz z jednostkami wymienionymi w zał. nr 1 do SWZ zawrą odrębne umowy wynikające z niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA POTRZEBY GRUPY ZAKUPOWEJ POWIATU MAKOWSKIEGO. Szczegółowe informacje dotyczące zawierania umów przez Gminę i jej jednostki organizacyjne zawarte zostały w zał. nr 1 do SWZ. Obowiązkiem wybranego Wykonawcy będzie reprezentowanie Zamawiającego oraz jego jednostek organizacyjnych przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych ze zgłoszeniem zmiany sprzedawcy. Do wykonania ww. wymienionych czynności Wykonawca otrzyma stosowne pełnomocnictwo (zał. nr 4.1 do SWZ)
Zamawiający, działa w imieniu własnym oraz na podstawie podpisanego Porozumienia (Porozumienie do wglądu w siedzibie Zamawiającego), w imieniu:
• Gmina Czerwonka
• Gmina Krasnosielec
• Gmina Młynarze
• Gmina Sypniewo
• Gmina Szelków
• Gmina Karniewo
• Gmina Płoniawy Bramura
• Gmina Różan
• Gmina Rzewnie
Zamówienie – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ:
Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r. wynosi 3972862,00 kWh.
Szacunkowa wartość zamówienia w okresie od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r. wynosi 3 131 115,46 zł.
Wykonanie czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego zał. nr 1 do Projektowanych postanowień umowy (zał. nr 4.1 do SWZ), w szczególności Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej, składania oświadczeń woli oraz ustalania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych informacji w zakresie wypowiadania dotychczas obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji (umowa kompleksowa), reprezentowania Zamawiającego przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych z zawarciem umowy o świadczenie usług dystrybucji.
Zamawiający informuje, że proces zmiany sprzedawcy odbywa się w przypadku większości punktów poboru po raz kolejny. Szczegółowe informacje dotyczące terminów obowiązywania obecnych umów sprzedaży energii elektrycznej zawarte zostały w Załączniku nr 1 do SWZ. W Załączniku nr 1 do SWZ wskazany został obecny sprzedawca energii elektrycznej. Umowy na dystrybucję energii elektrycznej zawarte są na czas nieokreślony. Wszyscy odbiorcy są uprawnieni do skorzystania z maksymalnej ceny energii elektrycznej w rozumieniu art. 2. ust. 1) Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. Odbiorcy dołączą do umów zawartych w wyniku niniejszego postępowania OŚWIADCZENIE ODBIORCY UPRAWNIONEGO, o którym mowa w art. 2 pkt 2 lit. b–e ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku (Dz. U. poz. 2243). Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany przeznaczenia i przynależności punktów poboru energii elektrycznej do konkretnego odbiorcy i tym samym możliwość zmiany % udziału zużycia, które objęte będzie ochroną taryfową. Szczegółowe informacje zawarte zostały w zał. nr 1 do SWZ.