Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 42/2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil30197643 Fotokopierpapier
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Espoon kaupunki ja Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue (kumpikin myöhemmin myös erikseen Tilaaja) pyytävät tarjouksia kopiopapereiden hankinnalle.
Tilaaja hankkii kilpailutuksen perusteella paperia kopiointiin ja tulostamiseen ko'oissa A3 ja A4.
Hankinta on jaettu kahteen osa-alueeseen:
Osa-alue 1 Espoon kaupunki
Osa-alue 2 Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue
Espoon kaupunki tulee valitsemaan kilpailutuksen perusteella molempiin osa-alueisiin neljä (4) toimittajaa puitejärjestelyyn.
Tarjoaja voi tulla valituksi toimittajaksi molempiin osa-alueisiin.
Osa-aluetta 1 Espoon kaupunki koskeva kuvaus on tarjouspyynnön liitteellä 2.1 ja osa-aluetta 2 Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue koskeva kuvaus on tarjouspyynnön liitteellä 2.2.
Tilaaja ei sitoudu tiettyihin hankintamääriin sopimuskauden aikana.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 760 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Osa-alue 1. Espoon kaupunki
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30197643 Fotokopierpapier
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Osa-alue 1 käsittää Espoon kaupungille hankittavat kopio- ja tulostinpaperit.
Sopimus on määräaikainen ja voimassa neljä (4) vuotta.
Espoon kaupunki tulee valitsemaan kilpailutuksen perusteella neljä (4) Toimittajaa puitejärjestelyyn.
Tarjouskilpailun perusteella valitaan samalla ensimmäisen hankintajakson toimittajaksi kokonaistaloudellisesti edullisimman tarjouksen antanut tarjoaja. Seuraavien hankintajaksojen Toimittaja ja varatoimittaja määräytyvät kevennetyn kilpailutuksen mukaisesti, jotka toteutetaan sähköisellä huutokaupalla.
Lisätietoja on tarjouspyynnön liitteellä 2.1 Hankinnan kohteen kuvaus, osa-alue 1 Espoon kaupunki.
Osa-alue 2. Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue
Los-Nr.: 2
Osa-alue 2 käsittää Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueelle hankittavat kopio- ja tulostinpaperit.
Lisätietoja on tarjouspyynnön liitteellä 2.2 Hankinnan kohteen kuvaus, osa-alue 2 Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue.