Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
FURNIZARE PORTI DETECTOARE DE METALE SI INSTALATII RADIOLOGICE PENTRU CONTROL BAGAJE CU RAZE X
Referenznummer der Bekanntmachung: T2/20368
II.1.2)CPV-Code Hauptteil38582000 Röntgenkontrollausrüstung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta organizatoare Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii va incheia acordul cadru pentru furnizare PORȚI DETECTOARE DE METALE ȘI INSTALAȚII RADIOLOGICE PENTRU CONTROL BAGAJE CU RAZE X pentru o perioada de 48 luni, cu un singur operator economic, iar contractele subsecvente vor fi incheiate si derulate de catre unitatile penitenciare beneficiare din cadrul Administratiei Nationale a Penitenciarelor conform anexei 2 atasate caietului de sarcini.Contractele subsecvente pot fi încheiate trimestrial (se vor încheia minim 4 contracte subsecvente /an) cu operatorii economici semnatari ai acordului cadru pentru bunurile de natura mijloacelor de transprot auto (loturile) castigate la acordul- cadru, in functie de necesitati. Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor,este de 20 zile.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
PORȚI DETECTOARE DE METALE
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)35124000 Metalldetektoren
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
CANTITATE MINIMA ACORD-CADRU 131 BUC ; CANTITATE MAXIMA ACORD-CADRU 219 BUC
CANTITATE MINIMA CONTRACT SUBSECVENT 1 BUC; CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT 15 BUC
– INSTALAȚII RADIOLOGICE PENTRU CONTROL BAGAJE CU RAZE X
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)38582000 Röntgenkontrollausrüstung
CANTITATE MINIMA ACORD-CADRU 41 BUC ; CANTITATE MAXIMA ACORD-CADRU 64 BUC
CANTITATE MINIMA CONTRACT SUBSECVENT 1 BUC; CANTITATE MAXIMA CONTRACT SUBSECVENT 4 BUC