Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Inre skötsel, två anbudsområden
Referenznummer der Bekanntmachung: TB23-0074
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90910000 Reinigungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Entreprenaden omfattar städning och fönstertvätt av trapphus, entréer, tvättstugor och andra allmänna ytor i Bs fastigheter. Ytterligare städarbeten i anslutning till detta kan komma att ingå i entreprenaden.
Entreprenaden omfattar anbudsområde 1 Granängsringen
Entreprenaden omfattar anbudsområde 2 Kardemumman, Veronikan och Gösen.