Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: UC-2022-310
II.1.2)CPV-Code Hauptteil48820000 Server
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen omfattar inköp av serverhårdvara och lagringslösningar samt tillhörande tjänster och produkter.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är för att behovet avser en samarbetspartner inom områdena server och lagring.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
72317000 Datenspeicherung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
702685-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Servrar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Server och lagring
Referensnummer: UC-2022-310
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48820000 Servrar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30233000 Lagringsmedier och läsenheter, 72317000 Datalagring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen