Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord-cadru de furnizare de piese, accesorii şi servicii necesare pentru repararea şi întreţinerea calculatoarelor şi echipamentelor informatice (servere, staţii de lucru, laptop-uri, imprimante, plotere, calculatoare, component active şi pasive de reţea) din PRIMĂRIA MUNICIPIULUI ARAD
Număr de referinţă: 2
II.1.2)Cod CPV principal30200000 Echipament şi accesorii pentru computer
II.1.4)Descriere succintă:
Acord-cadru de furnizare de piese, accesorii şi servicii necesare pentru repararea şi întreţinerea calculatoarelor şi echipamentelor informatice (servere, staţii de lucru, laptop-uri, imprimante, plotere, calculatoare, component active şi pasive de reţea) din PRIMĂRIA MUNICIPIULUI ARAD, conform cerinţelor caietului de sarcini. Valoarea estimata a acordului cadru este între 1.909.646 lei şi între 4.322.072 lei.
Valoarea maxima a contractului subsecvent este de 1.080.518 lei fara TVA si valoarea minima estimata a contractului subsecvent este de 477.411,50 lei fara TVA.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)30237000 Piese şi accesorii pentru computere
50312300 Repararea şi întreţinerea echipamentului de reţea de date
50312600 Repararea şi întreţinerea resurselor fizice de tehnologie a informaţiei
50320000 Servicii de reparare şi de întreţinere a computerelor personale
50323000 Servicii de reparare şi de întreţinere a perifericelor informatice
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Acord-cadru de furnizare de piese, accesorii şi servicii necesare pentru repararea şi întreţinerea calculatoarelor şi echipamentelor informatice (servere, staţii de lucru, laptop-uri, imprimante, plotere, calculatoare, component active şi pasive de reţea) din PRIMĂRIA MUNICIPIULUI ARAD, conform cerinţelor caietului de sarcini. Cantităţile sunt cele prevăzute în Caietul de sarcini.
Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3 ( 12 zile) cu 10 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, în conformitate cu prev. art. 160 şi 161 din Legea 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare
Licitatie deschisa, cu incheierea unui acord cadru pe patru ani. Frecventa de încheiere a contractelor subsecvente este de minim doua contracte subsecvente pe an, in limita necesitatilor Autoritatii Contractante si a fondurilor bugetare aprobate.