II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Contract de prestari servicii de exploatare forestiera pentru DS IASI 2023 -EDITIA I
Referenznummer der Bekanntmachung: 1590120
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77211100 Holzfällung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Servicii de exploatari forestiere care constau in: - doborat, sectionat, adunat, scos apropiat in platforma primara; - curatirea parchetelor (daca este cazul), conform OMMP 1540/2011 cu modificarile si completarile ulterioare; - sortarea masei lemnoase in platforma primara pe tasoane - fasonarea in steri a lemnului de foc - incarcat doar conform precizarilor AC va raspunde la solicitarile de clarificari in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
P 258 / 2100105900960 CV4 Lunca Cetatuii
Los-Nr.: 18
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77211100 Holzfällung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Servicii de exploatare Vb=625,33 mc Vc=610 mc
P 585 / 2200106100510 SR Hirlau
Los-Nr.: 7
Servicii de exploatare Vb=189,67 mc, Vc=185 mc
P 586 / 2200106100520 SR Hirlau
Los-Nr.: 8
Servicii de exploatare Vb=246,59 mc, Vc=242 mc
P 264 / 2200106600510 SR Dobrovat
Los-Nr.: 2
Servicii de exploatare forestiera Vb=1292,86 mc, Vc=1273 mc
P 552 / 2200171004010 SR Pascani
Los-Nr.: 32
Servicii de exploatare Vb=832,09 mc Vc= 815 mc
P 257 / 2200106400540 SR Padureni
Los-Nr.: 36
Servicii de exploatare Vb=402,40 mc Vc=394 mc
P 391 / 2200105900560 SR Lunca Cetatuii
Los-Nr.: 23
Servicii de exploatare Vb=470,11 mc Vc=462 mc
P 601 / 2200106100670 SR Hirlau
Los-Nr.: 10
Servicii de exploatare Vb=547,26 mc Vc =537 mc
P 538 / 2200171003050 SR Pascani
Los-Nr.: 28
Servicii de exploatare Vb=1284,62 mc Vc=1262 mc
P 281 / 21001066502090 SR Podu Iloaiei
Los-Nr.: 37
Servicii de exploatare Vb=1298,88 mc Vc=1275 mc
P 553 / 2200171004000 SR Pascani
Los-Nr.: 33
Servicii de exploatare Vb=356,93 Vc=350 mc
P 610 / 2200106100760 SR Hirlau
Los-Nr.: 14
Servicii de exploatare Vb=205,72 mc Vc=201 mc
P 604 / 2200106100700 SR Hirlau
Los-Nr.: 12
Servicii de exploatare Vb=234,42 mc Vc=230 mc
P 211 / 2200106400170 SR Padureni
Los-Nr.: 34
Servicii de exploatare Vb=667,32 mc Vc=656 mc
P 444 / 2200164000570 SR Raducaneni
Los-Nr.: 52
Servicii de exploatare -Vb=834,47 mc Vc=820 mc
P 609 / 2200106100750 SR Hirlau
Los-Nr.: 13
Servicii de exploatare Vb=441,79 mc Vc=434 mc
P 298 / 2100105901200 P1 Lunca Cetatuii
Los-Nr.: 19
Servicii de exploatare Vb=1347,11 mc Vc=1315 mc
P 370 / 2200105900350 SR Lunca Cetatuii
Los-Nr.: 22
Servicii de exploatare Vb=1075,46 mc Vc=1053 mc
P 602 / 2200106100680 SR Hirlau
Los-Nr.: 11
Servicii de exploatare Vb=260,81mc Vc=256 mc
431/2200164000440 SR Raducaneni
Los-Nr.: 45
Servicii de exploatare - Vb=198,78 mc Vc=196 mc
P 551 / 2200171004020 SR Pascani
Los-Nr.: 31
Servicii de exploatare Vb=293,03 mc Vc=288 mc
P 421 / 2200164000340 SR Raducaneni
Los-Nr.: 43
Servicii de exploatare Vb=744,67 mc Vc=731 mc
P 203/2100106600630 SR Dobrovat
Los-Nr.: 1
Servicii de exploatare Vb=2958,92 mc , Vc=2910 mc
P 587 / 2200106100530 SR Hirlau
Los-Nr.: 9
Servicii de exploatare Vb=80,20 mc, Vc=79 mc
P 240 /2100105900270 P1 Lunca Cetatuii
Los-Nr.: 17
Servicii de exploatare Vb=1054,17 mc Vc=1030 mc
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
Servicii de exploatare Vb=715,98 mc, Vc=703 mc
P 398 / 2200105900630 SR Lunca Cetatuii
Los-Nr.: 26
Servicii de exploatare Vb=386,30 mc Vc=381 mc
P 414 /2200106500440 SR Podu Iloaiei
Los-Nr.: 41
Servicii de exploatare Vb=601,81 mc Vc=592 mc
P 441 / 2200164000540 SR Raducaneni
Los-Nr.: 51
Servicii de exploatare Vb=397,26 mc Vc=389 mc
P 573 / 2200106100120 SR Hirlau
Los-Nr.: 4
Servicii de exploatare forestiera Vb=87,26 mc, Vc=85 mc
P 413 / 2200106500430 SR Podu Iloaiei
Los-Nr.: 40
Servicii de exploatare Vb=380,70 mc Vc=373 mc
P 362 / 2200105900270 CR-SI Lunca Cetatuii
Los-Nr.: 21
Servicii de exploatare Vb=348,12 mc Vc= 341 mc
P 548 / 2200171004050 SR Pascani
Los-Nr.: 29
Servicii de exploatare Vb=962,77 mc Vc=947 mc
P 396 / 2200105900610 SR Lunca Cetatuii
Los-Nr.: 24
Servicii de exploatare Vb=1014,14 mc Vc= 997 mc
P 397 / 2200105900620 SR Lunca Cetatuii
Los-Nr.: 25
Servicii de exploatare Vb=1277,74 mc Vc=1259 mc
P 624 /2200106100950 SR Hirlau
Los-Nr.: 16
Servicii de exploatare Vb=135,48 mc Vc=132 mc
P 437/2200164000510 SR Raducaneni
Los-Nr.: 48
Servicii de exploatare Vb=232,35 mc Vc=229 mc
P 438 / 2200164000520 SR Raducaneni
Los-Nr.: 49
Servicii de exploatare Vb=344,63 mc Vc=340 mc
P 422 / 2200164000350 SR Raducaneni
Los-Nr.: 44
Servicii de exploatare Vb=820,47mc Vc=809 mc
P 611 / 2200106100770 SR Hirlau
Los-Nr.: 15
Servicii de exploatare Vb=783,97 mc Vc=770 mc
P 358 / 2200105900230 P1 Lunca Cetatuii
Los-Nr.: 20
Servicii de exploatare Vb=652,95 mc Vc=638 mc
P 550 / 2200171004030 SR Pascani
Los-Nr.: 30
Servicii de exploatare forestiera Vb=174,77 mc Vc=171 mc
P 404 / 2200106500340 SR Podu Iloaiei
Los-Nr.: 39
Servicii de exploatare Vb=888,11 mc Vc=873,00 mc
P 418 / 2200106500480 SR Podu Iloaiei
Los-Nr.: 42
Servicii de exploatare Vb=680,86 mc Vc =667 mc
P 384 / 2200106500130 SR Podu Iloaiei
Los-Nr.: 38
Servicii de exploatare Vb=881,90 mc Vc=867 mc
P 435 / 2200164000480 SR Raducaneni
Los-Nr.: 46
Servicii de exploatare-Vb= 70,32 mc Vc=69 mc
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 47
Servicii de exploatare Vb=77,43 mc Vc=76 mc
P 222 / 2200106400180 SR Padureni
Los-Nr.: 35
Servicii de exploatare Vb=275,25 mc Vc=269 mc
P 579 / 2200106100450 SR Hirlau
Los-Nr.: 5
Servicii de exploatare Vb=165,22 mc, Vc=162 mc
P 439 / 2200164000490 SR Raducaneni
Los-Nr.: 50
Servicii de exploatare - Vb=1124,43 mc Vc=1109 mc
P 571 / 2200106100100 SR Hirlau
Los-Nr.: 3
Servicii de exploatare Vb=233,93 mc, Vc=230 mc
P 516 / 2200171001110 P2 Pascani
Los-Nr.: 27
Servicii de exploatare Vb=2179,88 mc Vc=2133 mc